هنر و تجربه: جشنواره فیلم برلین فیلم‌های اولیه بخش پانورامای خود را که بخشی جنبی برای کشف استعدادهای جدید است،اعلام کرد.

در مجموع دوازده فیلم بلند و دو مستند در لیست اولیه فیلم‌های این بخش قرار گرفته‌اند.

«من اولگا هپنارووا هستم» ساخته مشترک توماس وینرب و پتر کازدا از جمهوری چک، «تقاطع ۴۸» اودی آلونی از اسرائیل و آلمان، «اولین و آخرین» بولی لانرس از فرانسه، «برنامه مگی» ربکا میلر از آمریکا، «ناکوم» کلی دانیلا نوریس از غنا، «باقی‌مانده» اومر فست از انگلیس، «در سوی دیگر» زرینکو اوگرستا از کرواسی، «به سگ‌تان گرسنگی بدهید» هیچام لاسری از مراکش، «پاریس ساعت ۵:۵۹» ساخته مشترک الیویر دوکاستل و ژاک مارتینیو از فرانسه، «آدم‌های زیردست» دیوید فار از انگلیس و «جنگ برای همه» جان مایکل دوناگ از انگلیساز جمله این آثار هستند.
شاید شاخص‌ترین اثر فهرست اعلام شده «برنامه مگی» به کارگردانی ربکا میلر، دختر آرتور میلر بزرگ و سازنده «تصنیف جک و رز» و «زندگی‌های خصوصی پیپا لی» اشاره کرد که با نقش‌آفرینی اتان هاوک و گرتا گرویک ساخته شده است. برای اولین بار یک فیلم از کشور غنا با عنوان «ناکوم» نیز در برلین پذیرفته شده که در پانوراما نمایش داده می‌شود. دو مستند هم برای نمایش در پانوراما انتخاب شده‌اند که فهرستکامل فیلم‌های آن نیمه‌های ماه ژانویه اعلام می‌شود.
بخش پانورامای برلین، هر ساله فیلم‌های مستقل و هنری‌ای که به موضوع‌های بحث برانگیز پرداخته یا از سبک‌های نامعمول زیبایی‌شناسی بهره می‌برند را به نمایش درمی‌آورد. سال قبل فیلم «پریدن از ارتفاع کم» حامد رجبی در این بخش جشنواره برلین شرکت داشت.
طبق اعلام قبلی فیلم «درود بر سزار» ساخته جوئل و اتان کوئن افتتاح کننده شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین است. شصت‌و‌ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از  ۱۱ تا ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ (۲۲ بهمن تا ۲ اسفند) به ریاست مریل استریپ بر هیأت داوری برگزار می‌شود.