هنر و تجربه: تازه ترین قسمت از برنامه تلویزیونی «فیلم کوتاه» به بحث درباره حذف فیلم کوتاه از جشنواره فیلم فجر اختصاص دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، برنامه تلویزونی «فیلم کوتاه» در تازه ترین برنامه خود که فردا شب ۱ دی ماه پخش خواهد شد میزگردی با موضوع بودن و با نبودن فیلم کوتاه در جشنواره فیلم فجر پخش خواهد کرد. در این بخش از برنامه «فیلم کوتاه» مجید برزگر، شهرام مکری، محسن امیریوسفی و کریم لک‌زاده درباره حضور و یا غیبت فیلم کوتاه در جشنواره فیلم فجر صحبت می‌کنند.

در دیگر بخش های برنامه «فیلم کوتاه» پیمان حقانی فیلم‌ساز با هایده صفی‌یاری تدوین‌گر پیشکسوت گفتگو می‌کند. این تدوین‌گر در بخش هایی از این گفتگو با ارائه تعریفی از فیلم کوتاه می‌گوید: فیلم کوتاه فیلمی است که نمی‌توان بلندش را ساخت؛ زیرا موجز است و کارگردان حرفی تاثیرگذار را در زمانی کوتاه اما کوبنده بیان می‌کند.

در ادامه این برنامه مهدی آقاجانی کارگردان پویانمایی از فرآیند ساخت انیمیشن‌ و تجربه خود در این حوزه سخن می‌گوید و فیلم کوتاه انیمیشن «اینسان» از ساخته های این انیماتور  پخش خواهد شد. در بخش پایانی برنامه «فیلم کوتاه»، سعید پوراسماعیلی درباره لوازم جانبی دوربین و کاربرد آن‌ها صحبت می کند.

برنامه «فیلم کوتاه» از آذرماه سال جاری در شبکه مستند سیما پخش می‌شود و به مسایل مرتبط با فیلم کوتاه داستانی و انیمیشن اشاره می‌کند.

برچسب‌ها: