هنروتجربه: آخرین فیلم خسرو سینایی با نام «جزیره رنگین» از هفته آینده در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به نمایش درمی‌آید.

به گزارش روابط عمومی گروه هنروتجربه، فیلم سینمایی «جزیره رنگین» از ششم دی ماه اکران خود را در گروه سینمایی «هنر و تجربه» آغاز می کند. «جزیره رنگین» فیلمی با فضایی مستند داستانی است که در جشنواره سی و سوم فیلم فجر برای اولین بار به نمایش در آمد. فیلم «جزیره رنگین» تاکنون در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی حضور داشته‌است، از جمله در جشنواره فیلم ونکوور که در این جشنواره با استقبال قابل توجهی روبه‌روشد. این فیلم هم‌چنین در کاخ قدیمی زامِک در شهر پوزنان لهستان برای دانشجویان نمایش داده شد. حق پخش تلویزیونی این فیلم نیز به تازگی توسط تلویزیون اسلواکی خریداری شده‌است.

جزیره رنگین

خسرو سینایی درباره کارگردانی این فیلم می‌نویسد: «فیلم «جزیره رنگین» برای من با این نگاه شکل گرفت: ۱- هر یک از ما می‌توانیم در حد امکانات‌مان برای ساختن سرزمینی زیباتر و زندگی بهتر برای مردم آن کوشا باشیم. ۲- حتما در این کوشش موانعی در سر راه خواهیم داشت؛ اما با مداومت و پیگیری می‌توان بر این موانع فائق آمد؛ و حتی با شکیبایی و پرهیز از دشمنی؛ از آن موانع عواملی سازنده ساخت. ۳- همیشه باور کرده‌ام که در سراسر کشورمان استعدادهایی بسیار جوشان و باطراوت وجود دارند که متاسفانه کمتر مورد توجه فیلم‌سازان قرار می‌گیرند. معتقدم در فیلم‌هایی که به فضاهای واقعی و زندگی روزمره مردم می‌پردازند؛ همکاری با بازیگران محلی نتیجه‌ای بسیار اصیل تر و باورپذیرتر دارد. ۴- فیلم به شکلی داستانی مستند ساخته شده تا بتواند مخاطب جویای داستان را نیز به خود جلب کرده، در عین حال با سرزمین‌مان، مردم آن و آداب و رسوم آن‌ها آشناتر کند.»

جزیره رنگین روایت فعالیت‌های هنری و اجتماعی احمد نادعلیان نقاش و طراح، در جزیره هرمز است. خسرو سینایی علاوه بر کارگردانی نگارش فیلم‌نامه و تهیه‌کنندگی این فیلم را بر عهده دارد. علی لقمانی مدیر فیلم‌برداری و علیرضا کریمی صدابردار و تدوین‌گر فیلم هستند. در این فیلم مهدی احمدی بازیگری که در بیشتر آثار سینایی حضور دارد، در کنار بازیگران محلی ایفای نقش می کند.