هنر و تجربه: دیوید فینچر پس از آن‌که با تهیه‌کنندگی سریال «خانه پوشالی» با بازی کوین اسپیسی باعث رونق گرفتن شبکه بارگزاری مجازی نت‌فلیکس شد، این بار پشت صندلی کارگردانی سریال «شکارچی ذهن» می‌نشیند.

«شکارچی ذهن» بر اساس کتابی به نام «شکارچی ذهن: درون واحد قتل‌های سریالی اف‌بی‌آی» نوشته جان داگلاس و مارک اولشانکر منتشر شده در سال ۱۹۹۶ ساخته خواهد شد. داگلاس کسی است که طی ۲۵ سال خدمتش برای اف‌بی‌آی، روشهایی برای ردیابی قاتلین زنجیره‌ای طراحی می‌کرد و با همکاری اولشانکر نویسنده، این تجربیاتش را به یک کتاب تبدیل کرد. شخصیت اصلی فیلم‌های مطرحی هم‌چون «سکوت بره‌ها»، «هانیبال» و «ذهن‌های مجرم» بر اساس پرونده‌هایی طراحی شده‌اند که داگلاس با آن‌ها سر و کار داشته است.
شارلیز ترون بازیگر برنده اسکار آفریقایی تبار هالیوود که حق اقتباس از کتاب داگلاس را در اختیار دارد، تهیه‌کننده اصلی این سریال است و جو پنهال (نویسنده فیلم «جاده») هم سناریوی این سریال را به نگارش درمی‌آورد.
شرکت نت‌فلیکس در کنار آمازون و چند سرویس دیگر، مدت کوتاهی است که از حوزه ارائه و بارگزاری صرف فیلم‌ها، خودشان به تولید فیلم و سریال و مواد اورجینال روی آورده‌اند. هنوز زمان دقیقی برای نمایش «شکارچی ذهن» با کارگردانی فینچر اعلام نشده است.