هنر و تجربه: امروز در دومین روز آغاز  زمستان (۲ دی ۱۳۹۴) با ورق زدن صفحات فرهنگ و هنر و مطبوعات کشور به خبرهای مرتبط با سینما هنر و تجربه برخوردیم که در زیر مروری کوتاه بر آن‌ها داریم.

خبرگزاری هنر آنلاین نقدی بر فیلم «احتمال باران اسیدی» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها منتشر کرده است. در این یادداشت راجع به فیلم آمده است:« بهتاش صناعی‌ها در مقام کارگردانی جوان که اولین تجربه جدی خود را در عرصه سینما با این فیلم رقم زده است، توانسته نمره قابل قبولی از منتقدان دریافت کند. او با بهره‌گیری از یک وزنه سنگین برای شخصیت منوچهر با نام شمس لنگرودی مخاطبان بسیاری را به سینما برای دیدن این فیلم جذب کرد، از سوی دیگر حضور پوریا رحیمی‌سام که بیشتر به عنوان بازیگری تئاتری شناخته می‌شود و مریم مقدم که خود در بخش نگارش فیلم‌نامه نیز در کنار بهتاش صناعی‌ها حضور داشته است، در واقع او به عنوان تنها بازیگر زن این فیلم از آنجایی که نگارش متن فیلم‌نامه را بر عهده داشته است به راحتی با شخصیت مهسا ارتباط برقرار کرده و باعث شده تا فیلم در بخش بازیگری مخاطب خود را داشته باشد. از سوی دیگر در این فیلم عنصر رنگ بسیار با کاراکتر‌ها و حال و هوای آن‌ها هماهنگ است. در واقع فیلم در فضایی سرد و آبی خاکستری و در تنهایی منوچهر آغاز می‌شود و بعد به مرور با رسیدن منوچهر به تهران و شروع رابطه سه‌نفره آن‌ها این فضا گرم می‌شود و در بافت‌های قهوه‌ای و گرم هتل قابل رؤیت است. در انتهای داستان هم مجدداً به فضای خاکستری و سرد برمی‌گردیم و تنهایی آدم‌ها باز خود را نشان می‌دهد. »

روزنامه سینما  هم به سراغ رایا نصیری کارگردان فیلم «رو‌به‌رو» رفته‌است.نصیری که پیش از این از علاقه‌اش به نمایش فیلم در گروه هنر و تجربه گفته بود، درباره فیلمش به سینما چنین توضیح می‌دهد:«تدوین فیلم تمام شده و نسخه راف‌کات به دفتر جشنواره تحویل داده شده، هم‌چنین آقای بامداد افشار مشغول ساخت موسیقی فیلم هستند تا با پایان مراحل فنی فیلم در جشنواره سی‌وچهارم به نمایش دربیاید. » او در زمینه نمایش فیلمش در جشنواره گفت:« نمی‌توانم هیچ پیش‌بینی بکنم، چون خودم در مقوله هیات انتخاب و داوری بودم و می‌دانم نوع نگاه و نظرات داوران و هیات انتخاب بسیار در انتخاب فیلم‌ها تاثیر دارد، بعید می‌دانم فیلمم در جشنواره فجر پذیرفته نشود، اما در هر صورت امیدوارم این اتفاق بیافتد. »

روزنامه اعتماد با مرتضی فرشباف به بهانه اکران «بهمن»، از پنجم دی ماه در گروه هنر و تجربه گفت‌وگو کرده‌است. فرشباف در این گفت‌وگو راجع به اکران فیلمش می‌گوید:« از روز شنبه (۵ دی) فیلم «بهمن» در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران می‌شود. یکی از جذابیت‌های سینما این است که مشخص نمی‌شود چه مسیری به جذب تماشاگر بیشتر برای فیلم کمک می‌کند. اما این فیلم به هدف‌گذاری گروه مخاطب سینمای هنر و تجربه خیلی نزدیک است. از طرف دیگر هنر و تجربه کمک کرد فیلم‌های بسیاری از خاک خوردن در آرشیوها نجات یابند و برای مخاطب سینما اکران شوند. از همین رو من با ذات کلی این گروه سینمایی خیلی موافق هستم اما برخی جزییات وجود دارد که در طول زمان و با گفت‌وگو و تعامل با مدیران و سینماگران می‌تواند بهتر پیش برود. » او در ادامه درباره داستان فیلم توضیح می‌دهد:«داستان این فیلم برگرفته از یک داستان کوتاه با نام «برف» نوشته ان. دیتی، نویسنده امریکایی است. همچنین این فیلم برگرفته از رابطه مادرم با مادر بزرگم است. مادربزرگم در ماه‌های پایانی زندگی‌اش به دلیل بیماری تصمیم گرفت از لندن به ایران بیاید و مادرم از او پرستاری می‌کرد. نوع رابطه مادر و مادربزرگم الهام‌بخش داستان این فیلم و شخصیت اصلی آن یعنی هما بود. از طرفی حضور نسیم مرعشی در کنار من برای نگارش فیلم‌نامه به من کمک کرد که جنس نگاه و دغدغه‌های شخصیت زنی که خلق شده بود به دنیای زنانه و درون‌مایه‌های چنین داستان‌هایی نزدیک باشد.» او که از شاگردان عباس کیارستمی است درباره تاثیر این کارگردان بر شاگردانش یادآور می‌شود:«تاثیر سینمای کیارستمی بر فیلم‌سازان چه آن‌هایی که در کلاس‌های او حضور داشته‌اند و چه آنهایی که در کلاس‌هایش نبوده‌اند، انکارناپذیر است. اما برای من که یکی از شاگردان او بوده‌ام بخش دیگر این تاثیر از این لحاظ است که می‌توانم به کمک آشنایی‌ام با این فیلم‌ساز از ابتدا فیلم‌نامه، نسخه تدوین‌شده یا فیلم در هر مرحله‌ای را به کیارستمی به عنوان یک مخاطب بدون تعارف که نگاه مشخصی در سینما دارد و دیدگاه خودش را بی‌تعارف و صریح مطرح می‌کند، در میان بگذارم و عکس‌العمل و نظر او را جویا شوم.»

هم‌چنین روزنامه‌ها و خبرگزاری‌های متعددی چون امتیاز، هنرمند و… از اکران فیلم «بهمن» در گروه هنر و تجربه خبر داده‌اند.

در روزنامه صبا خبر برگزاری مراسم آیین دیدار فیلم «رقص خاک» به کارگردانی ابوالفضل جلیلی منتشر شده است. این مراسم امشب، ساعت ۲۰:۳۰ در موزه سینما برگزار می‌شود.

روزنامه بانی‌فیلم نیز خبر تحویل دادن فیلم تازه وحید وکیلی‌فر به نام «یونس» را به دفتر جشنواره فیلم فجر منتشر کرده است.

همچنین روزنامه هنرمند خبر تولید فیلم تازه کیانوش عیاری به نام «کاناپه» را از نیمه دی داد. «کاناپه» یک درام اجتماعی است و در ادامه خط فکری کیانوش عیاری در عرصه سینما نوشته شده است.
خبرگزاری مهر نیز به خبر فیلم «جاودانگی» به کارگردانی مهدی فردقادری پرداخته است. «جاودانگی» که تهیه کنندگی آن بر عهده جواد نوروزبیگی است با پایان صداگذاری اولیه، آخرین مراحل فنی خود را طی می‌کند تا با کیفیت مطلوب، در جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد. این فیلم  که به صورت تک پلان و در۱۵۰ دقیقه فیلم‌برداری شده، به قصه زندگی شش خانواده در قطار، در شبی بارانی می‌پردازد، که این قصه‌ها با جابه‌جایی زمان روایت می‌شوند. آنا نعمتی، فقیهه سلطانی، علیرضا استادی، مارال فرجاد، سودابه بیضایی، اتابک نادری، منوچهر علیپور، میثاق زارع در «جاودانگی» بازی می‌کنند.
 خبر اکران فیلم «جزیره رنگین» به کارگردانی خسرو سینایی و بازی مهدی احمدی از ششم دی ماه در گروه هنر و تجربه هم در چند خبرگزاری منتشر شده‌است.