هنر و تجربه: شصت و ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین برای ابراز همدردی با پناهندگان، صدها بلیت رایگان را برای حضور در این قستیوال سینمایی به آنها اختصاص داد.

دیتر کاسلیک رئیس جشنواره برلین در فاصله چند روز مانده به آغاز شصت و ششمین دوره از این رویداد سینمایی اعلام کرد که پناه‌جویان در قلب دوره جدید جشنواره برلین قرار خواهند داشت و این جشنواره تلاش می‌کند که امسال میزبان ورود حدود یک میلیون پناهنده جدیدی باشد که به آلمان آمده‌اند. کاسلیک همچنین اظهار کرد: «پناه‌جویان از سال ۱۹۵۱ و آغاز جشنواره در زمان جنگ سرد در غرب برلین همواره نقش پررنگی در جشنواره فیلم برلین داشته‌اند، از آن زمان که بسیاری از آلمانی‌ها پناهنده بودند و جشنواره برلین در جهت افزایش آگاهی جامعه آلمان و دیگر ملل بنا نهاده شد».

اورپا در یک سال گذشته با هجوم پناه‌جویانی که از جنگ‌های خاورمیانه گریخته بودند مواجه بوده است. جشنواره فیلم برلین به عنوان تنها جشنواره‌ رده اولی که برای تمامی فیلم‌های بلند خود بلیت فروشی می‌کند قصد دارد با ارائه رایگان بلیت به پناه‌جویان برای آنها نوعی سرگرمی و بهانه‌ای برای کم شدن رنج‌هایشان ایجاد کند. امسال جشنواره برلین شاهد نمایش ۴۰۰ فیلم بلند خواهد بود که بسیاری از آنها به جنبه‌های گوناگون بحران مهاجرت پناه جویان تمرکز خواهد داشت.

طبق اعلام قبلی فیلم «درود بر سزار» ساخته جوئل و اتان کوئن افتتاح کننده شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین است که از  ۱۱ تا ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ (۲۲ بهمن تا ۲ اسفند) به ریاست مریل استریپ بر هیأت داوری برگزار می‌شود.

برچسب‌ها: