هنر و تجربه: کوئنتین تارانتینو فیلم‌ساز مولف آمریکایی همچون سال‌های قبل، فیلم محبوب امسال خود را نیز معرفی کرد: «مکس دیوانه: جاده خشم».

تارانتینوی ۵۲ ساله که این روزها سرگرم کارهای تبلیغات و اکران جدیدترین ساخته‌اش «هشت نفرت‌انگیز» در سینماهای مجهز به سیستم پخش نگاتیو ۷۰ میلی‌متری است، هفته گذشته در افتتاحیه فیلمش در فرانسه، فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» را به عنوان بهترین فیلم ۲۰۱۵ از دیدگاه خودش اعلام کرد. کارگردان «پالپ فیکشن» با این توضیح که سال ۲۰۱۵ به دلیل مشغله‌اش سر فیلم «هشت نفرت‌انگیز» موفق به دیدن فیلم‌های زیادی نشده است در مورد انتخابش گفت: «یک نسخه ۳۵ میلی‌متری از مکس دیوانه را تهیه کردم و در خانه خودم آن را دیدم. تمام آخر هفته‌ام را سر این فیلم گذاشتم و سه بار آن را تماشا کردم. هر چند که قبل از دیدن، به خاطر عوض شدن بازیگران سری جدید این فیلم، میلی به تماشایش نداشتم. با خودم می‌گفتم چطور می‌توان مکس دیوانه را بدون مل گیبسون تصور کرد و به جایش تام هاردی را انتخاب کرد؟ اما وقتی فیلم را دیدم همه چیز خوب بود. باید اعتراف کنم که عالی بود».

تارانتینو در سال‌های اخیر فیلم‌هایی همچون «نیمه‌شب در پاریس» وودی آلن، «قبل از نیمه‌شب» ریچارد لینک‌لیتر، «سرخوشی بعدازظهر» جیل سالووی، «گرگ‌های بد بزرگ» آرون کشالس و … را به عنوان بهترین‌ فیلم‌های سال انتخاب کرده بود.