هنر و تجربه: بیش از ۳۰۰ فیلم‌ساز فیلم کوتاه با انتشار نامه‌ای مشترک و سرگشاده از ایوبی تقاضا کردند بخش فیلم کوتاه به جشنواره فیلم فجر بازگردد.

به گزارش ایلنا در بخشی از این نامه آمده‌است:« شما به خوبی آگاهید که بخش عمده بالندگی و حیات سینمای ایران بی‌تردید مرهون و مدیون فیلم‌سازان فیلم کوتاه است. فیلم‌سازانی که ابتدا با آثار کوتاه خود گام‌های بلند برداشته و امروزه در داشتن آبرو و اعتبار جهانی سینمای ایران نقش به‌سزایی دارند.
بی‌گمان سکوت ما در آغاز دودهه مدیریت جنابعالی به خاطر شرایط موجود و آشفتگی‌های باقی مانده از دوره قبل بود. اما اکنون به‌نظر می‌آید، سکوت ما منجر به فراموش شدن‌مان در سازمان سینمایی شده است. زیرا با نزدیک شدن به پایان سال و گذشت دو سال از ریاست جناب عالی بر حوزه سینما و با توجه به اینکه مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هم تولید فیلم اول، کوتاه و تجربی را از دستور کار خود حذف کرده، هنوز بودجه تولیدات حرفه‌ای به انجمن سینمای جوان اختصاص نیافته است.
جناب آقای دکتر ایوبی، جنابعالی در جشنواره فیلم کوتاه شاهد شور و انرژی بی‌پایان این نسل از فیلم‌سازان بودید. فیلم‌سازانی که به‌راستی آینده سینمای ایران خواهند بود. این همه فیلم خوب که به‌واسطه آن‌ها جوایز جهانی و داخلی مهم دریافت کرده‌اند درحالی بوجود آمده که کمترین حمایت‌ها از فیلم‌سازان فیلم کوتاه شده است. صد‌ها فیلم‌نامه فیلم کوتاه برای ساخت نیازمند بودجه‌ای هستند که به اندازه تولید تنها دو فیلم سینمایی هم نمی‌شود. اینک بیش از یک دهه است که این گروه از فیلم‌سازان و جوانان مستعد و توانمند کشورمان بودجه کافی برای ساخت فیلم‌هایشان در اختیار ندارند و حالا منتظر اجرایی شدن قول‌های شما هستند.
شش سال پیش از سر بی‌حوصلگی مدیران وقت، بخش فیلم کوتاه از جشنواره فجر حذف شد. آیا این به منزله این نیست که برای مدیریت سینمایی کشور فیلم‌های کوتاه بی‌ارزش است؟ آیا سازمان دادن بخش فیلم کوتاه برای دبیرخانه فجر تا آنجا دشوار و پیچیده است که بخش فیلم کوتاه به جشنواره فجر بازگردانده نمی‌شود؟ مهم‌ترین و معتبر‌ترین جشنواره‌های فیلم جهان بخش فیلم کوتاه دارند و البته این فیلم‌های کوتاه است که به جشنواره‌ها اعتبار می‌بخشد زیرا به تحقیق به دلیل ذات فیلم کوتاه، حرکت‌های جسورانه و خلاقیت در این بخش، بیش از عرصهٔ فیلم سینمایی است و به‌راستی فیلم کوتاه سرمایه‌گذاری برای سینمای آیندهٔ هر کشوری است.
امیدواریم با شروع جشنواره فجر، شما باز گرفتار و ما باز فراموش نشویم. بی‌صبرانه منتظر تصمیم، چاره‌اندیشی و اخبار خوش از طرف شما قبل از شروع جشنوارهٔ فجر هستیم. به امید موفقیت‌های روزافزون سینمای ایران.»