هنر و تجربه: روزنامه‌ای فرانسوی برای اولین بار اطلاعاتی را درباره پروژه سینمایی جدید کریستوفر نولان، کارگردان ایده‌پرداز هالیوود منتشر کرد.

طبق ادعای روزنامه «لا ووآ دونور»، نولان در حال آماده‌سازی فیلمی با محوریت جنگ جهانی دوم است. این فیلم به جریان تخلیه نیروهای اعزامی بریتانیا و دیگر سربازان نیروهای متفقین از بندر دانکرک فرانسه که در ماه‌های می و ژوئن سال ۱۹۴۰ و تحت عملیاتی به نام دینامو اتفاق افتاد می‌پردازد. در این واقعه چیزی حدود ۱۹۸ هزار سرباز انگلیسی و ۱۴۰ هزار سرباز بلژیکی نجات پیدا کردند.
این روزنامه به نقل از پاتریس ورگریت، شهردار فعلی دانکرک اعلام کرده که یک اثر عظیم آمریکایی از ژوئن سال ۲۰۱۶ در این منطقه جلوی دوربین می‌رود که کارگردانی آن به عهده خالق «ممنتو» است. طبق اخبار اعلام شده، این روزها نولان به همراه برادر فیلم‌نامه‌نویسش جاناتان نولان، مشغول تحقیق بر روی عواقب اتفاق تاریخی مورد نظر و نیز بررسی موقعیت منطقه و انتخاب لوکیشن هستند.
کوئنتین تارانتینو در مصاحبه‌ای اخیراً اعلام کرده که کریستوفر نولان پس از او از سینماهایی که برای پخش «هشت نفرت‌انگیز» آن‌ها را به سیستم پخش نگاتیو ۷۰ میلی‌متری مجهز کرده، استفاده خواهد کرد و این تلویحاً به آن اشاره دارد که نولان نیز برای فیلم‌برداری اثر جدیدش از نگاتیوهای ۷۰ میلی‌متری استفاده خواهد کرد. تاریخ دقیق اکران فیلم بی‌نام نولان، ۲۱ جولای سال ۲۰۱۷ اعلام شده است.
آخرین فیلم به اکران درآمده از خالق ۴۴ ساله «پرستیژ»، «بین‌ ستاره‌ای» بود که سال ۲۰۱۴ به نمایش درآمد.

برچسب‌ها: