هنر و تجربه: بزرگداشت رضا کیانیان در سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود.

به گزارش ارتباطات و اطلاع رسانی جشنواره فیلم فجر، با توجه به اینکه رضا کیانیان تنها بازیگری است که در تمامی ژانرها و با تمامی کاراکترها به نقش آفرینی پرداخته است که بسیاری از شخصیت‌هایی که او به نقش آفرینی آن‌ها پرداخته شخصیت‌هایی شناخته شده در فرهنگ ایرانی است. بزرگداشت این بازیگر سینما در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر برگزار می‌شود.
رضا کیانیان فارغ‌التحصیل دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. او در شانزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «آژانس شیشه‌ای» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم را گرفت و در سیزدهمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم «کیمیا» نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد نقش دوم بود. او برای فیلم‌های «گاهی به آسمان نگاه کن»،«ماهی‌ها عاشق می‌شوند» و «فرش باد» هم نامزد این جایزه شد. علاوه بر آن کیانیان برای بازی ماندگارش در فیلم «خانه‌ای روی آب» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از بیستمین دوره جشنواره فیلم فجر به‌دست آورد.
کیانیان علاوه بر بازیگری در حوزه تالیفات نیز دستی بر قلم داشته تا آنجا که کتاب‌هایی همچون «سومین سرنوشت داوود»، «بازیگری»، «تحلیل بازیگری»، «شعبده بازیگری»، «بازیگری در قاب»، «ناصر و فردین»، «عکس‌های تنهایی»، «این مردم نازنین» و … را می‌توان نام برد.کیانیان عکاسی هم می کند و تاکنون نمایشگاه‌هایی را هم در این زمینه برگزار کرده‌است.
از این بازیگر تاکنون فیلم «پنج تا پنج» به کارگردانی تارا اوتادی در گروه هنرو تجربه اکران شده‌است.