هنر و تجربه: فراخوان سیزدهمین «جشن تصویر سال» و جشنواره «فیلم تصویر» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیزدهمین دوره‌ «جشن تصویرسال» و جشنواره «فیلم تصویر» از اول تا بیستم اسفندماه  ۱۳۹۴ همچون دوره‌های گذشته با در اختیار داشتن کلیه‌ نگارخانه‌ها و تالارهای خانه‌ هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

امسال نیز در کنار نمایشگاه سالانه در رشته‌های عکاسی، گرافیک و کاریکاتور (در دو بخش آزاد و جوانان زیر ۲۵ سال)، دو بخش عکس‌های «ایران ما» و «عکس‌های موبایلی» در نظر گرفته شده است. به روال معمول «تصویر سال» در بخش جوانان زیر ۲۵ سال با رای هیات داوران، تندیس ویژه، دیپلم افتخار و جوایز نقدی بنیاد محسن رسول‌اف به برندگان بخش‌های اصلی سیزدهمین «جشن تصویر سال» اهدا می‌شود.

بخش‌های سینمایی جشن تصویر سال به شرح زیر هستند:

جشنواره «فیلم تصویر»

به‌روال گذشته، جشنواره «فیلم تصویر» همزمان با نمایشگاه تصویر سال درخانه هنرمندان برگزار می‌شود. کلیه‌ی فیلم‌های غیرتجاری شامل فیلم‌های مستند، کوتاه داستانی، تجربی، انیمیشن، ویدئوآرت که از خلاقیت هنری برخوردار باشند، در این جشنواره عرضه خواهند شد. فیلم‌های منتخب در مدت برگزاری «جشن تصویرسال»، همه روزه در خانه‌ هنرمندان ایران، به‌نمایش در می‌آیند.

آثار ارسالی در این بخش می‌بایست به‌صورت  DVD با فرمت MPEG و AVI همراه با کد ره‌گیری دریافت شده از طریق ثبت نام در سایت تصویر به دبیرخانه ارایه شوند. بخش فیلم‌های موبایلی
در این بخش فیلم‌های گرفته شده با موبایل با موضوع آزاد در نظر گرفته شده و شرط سنی ندارد. فیلم‌های منتخب این بخش در سانس جداگانه‌ای نمایش داده خواهند شد. بر اساس آرای هیات داوران بخش فیلم به سه اثر برگزیده‌ی این بخش دیپلم افتخار و جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.

مبلغ ورودیه برای شرکت‌کنندگان بخش فیلم (آزاد و جوان و موبایلی) ۲۵ هزارتومان درنظر گرفته شده است که پس از پرداخت اینترنتی وجه می‌توان اطلاعات و عکس مربوط به فیلم را آپلود کرد.

جشنواره جشنواره‌ها

در این بخش همچون سال ۱۳۹۳ با همراهی سازمان سینمایی کشور، فیلم‌های برنده‌ جشنواره‌های فیلم برگزار شده در طول سال ۱۳۹۴ ایران به‌عنوان بخش جنبی جشنواره فیلم تصویر نمایش داده می‌شوند. امسال نیز فیلم‌های برنده و برگزیده‌ی بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر، جشنواره سینما حقیقت، جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشن خانه سینما از اول
تا بیستم اسفندماه در تالار ناصری خانه هنرمندان ایران به‌ نمایش در می‌آید.

 

مهلت ارسال آثار

مهلت ارسال آثار تا ۲۵ دی ماه ۱۳۹۴ درنظر گرفته شده است. هنرمندان علاقمند به شرکت در سیزدهمین جشن تصویر سال می‌بایست از طریق ثبت نام و آپلود در سایت تصویر به آدرس و همچنین ارسال سی‌دی ودی‌وی‌دی آثار به دبیرخانه تصویرسال واقع در خیابان قائم مقام فراهانی، میدان شعاع، خیابان گلریز، پلاک ۱۹، طبقه سوم، زنگ چهارم، اقدام کنند.

عنوان و شماره‌ کلیه‌ آثار ارایه شده در سی‌دی ارسالی می‌بایست مطابق باعنوان و شماره‌های آپلود شده در سایت تصویر باشد. یک بار پرداخت وجه در هر بخش (فیلم، عکس، پوستر و کاریکاتور) شامل کلیه رشته‌های آن بخش خواهد بود: برای مثال: در بخش عکاسی با یک بار پرداخت می‌توانید آثار خود را در تمامی رشته‌های پنج گانه آپلود کنید. به جز بخش‌های مسابقه ویژه «ایران ما» و «عکس‌های موبایلی» که می‌بایست به‌طور جداگانه هزینه ورودیه پرداخت شود.

برچسب‌ها: