هنر و تجربه: کمپانی فیلم‌سازی «ای‌ام‌بی‌آی»(AMBI) که با اختصاص بودجه‌ای ۲۰۰ میلیون دلاری، ساخت مجموعه‌ای فیلم مستقل با هزینه ۲۵ تا ۳۰ میلیون دلار برای هر فیلم را در دستور کار قرار داده، برگردان زندگی فروچیو لامبورگینی موسس شرکت خودروسازی لامبورگینی را به عنوان پروژه جدید خود انتخاب کرده‌است.

مونیکا باکاردی و آندرا ایروولینو مدیران ای‌ام بی‌آی که حق ساخت فیلم زندگی فروچو لامبورگینی بنیان‌گذار کمپانی اتومبیل‌سازی لامبورگینی را به دست آورده‌اند، از آغاز ساخت این فیلم از تابستان آینده در ایتالیا و کشورهای دیگر خبر دادند.
در این فیلم که نام «لامبورگینی-افسانه» برای آن انتخاب شده است،تونینو لامبورگینی فرزند بنیان‌گذار این کمپانی معروف اتومبیل‌سازی سازندگان را در امر ساخت فیلم یاری خواهد داد. لامبورگینی- افسانه که بر اساس کتابی نوشته تونینو اقتباس می‌شود، به تأسیس کمپانی لامبورگینی در سال ۱۹۶۳ به عنوان یک کارخانه تولید تراکتور و سپس طراحی ماشین‌های سواری اسپورت خواهد پرداخت. ایروولینو، تهیه‌کننده فیلم «لامبورگینی-افسانه» درباره ساخت این فیلم می‌گوید: «از این که تهیه‌کنندگی این فیلم درباره مردی تأثیرگذار در سراسر جهان را بر عهده دارم بسیار مفتخرم. «فرچیو لامبورگینی» از صفر شروع کرد و با اتکا به اراده‌اش و شوق به موفقیت، بالاخره پیروز شد.»
در حالی خبر ساخت فیلم زندگی‌نامه «فروچو لامبورگینی» منتشر شده است که پیش از این نیز خبر ساخت دو پروژه درباره انزو فراری، مالک فقید کمپانی اتومبیل‌سازی فراری منتشر شده بود که قرار است در یکی رابرت دنیرو و در دیگری کریستین بیل در نقش بنیانگذار این کمپانی ایتالیایی بازی کنند. ای‌ام‌بی‌آی بازسازی فیلم خاطره‌انگیز «ممنتو» کریستوفر نولان را هم را به تازگی آغاز کرده است.