هنر و تجربه: فیلم‌برداری فیلم سینمایی«جاودانگی» به کارگردانی «مهدی فرد قادری» و تهیه کنندگی «جواد نوروزبیگی»در یک پلان ۱۵۰ دقیقه‌ای به اتمام رسید.

 این فیلم که پیش از این نسخه اولیه آن به جشنواره فیلم فجر ارسال شده بود، پس از چهارده جلسه فیلم‌برداری وارد مرحله صداگذاری شد. «جاودانگی» اولین فیلم بلند سینمایی مهدی فرد قادری است که تمام اتفاقات آن در شبی بارانی در قطار رُخ می‌دهد. این  فیلم‌ در ادامه فیلم‌های کوتاه «تناوب»، «دایره‌های معکوس» و «ماجرای یک شب بارانی» ساخته شده است.
«تناوب»که از لوکیشن آن در«جاودانگی» بهره گرفته شده، اولین فیلم کوتاه سکانس- پلان فرد قادری است که در سال ۱۳۸۴  ساخته شد و ضمن حضور در بخش مسابقه جشنواره فیلم فجر، موفق به کسب چند جایزه ملی و بین‌المللی، از جمله جایزه بهترین فیلم جشنواره فیلم کوتاه تهران و جشنواره مترو‌ترن فرانسه شده است. همچنین در اولین فیلم بلند سینمایی فردقادری از فرم ریاضی‌وار «دایره‌های معکوس»، دومین فیلم کوتاه سکانس-پلان این کارگردان استفاده شده که در سال ۱۳۸۹ تولید شد؛ مضمون جاودانگی برگرفته از فیلم کوتاه سکانس-پلان «ماجرای یک شب بارانی » است که در سال ۱۳۹۳ ساخته شد و ضمن اکران در جشنواره‌های آمریکا موفق به دریافت جوایزی شد.

جاودانگی

آنا نعمتی، فقیهه سلطانی، علیرضا استادی، مارال فرجاد، سودابه بیضایی، اتابک نادری، میثاق زارع، امیر شریعتمداری، رویا فلاحی، علی ابدالی، آرمان‌ آریانسب، مهسا کامیابی، فرزاد صبارو، یاسرجعفری، بیتا عالمی، امید شاه مرادی، سهیل برخورداری، محمدرضا برادران، امید منصور فلاح، عسل رمضانی و منوچهر علیپور از جمله بازیگران اصلی فیلم سینمایی «جاودانگی» هستند. از دیگر عوامل این فیلم می‌توان به  فرزاد موتمن (مشاور کارگردان) – امین جعفری (مدیر فیلم‌برداری)، رشید دانشمند (مدیر صدابرداری) ،آرش قاسمی (صداگذار) – سودابه خسروی (طراح گریم) – ثنا نوروزبیگی (طراح صحنه و لباس) – آرزو رحیم آبادی (دستیار کارگردان و برنامه‌ریز) – مهدی دلخواسته (عکاس) و محسن سرافراز (مشاور رسانه‌ای) اشاره کرد.