هنر و تجربه: بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم پالم اسپرینگز در اقدامی جالب، ۹ کارگردانی که فیلم‌هایشان در فهرست اولیه بهترین فیلم‌های خارجی‌زبان اسکار ۲۰۱۶ نامزد شده را در جلسه‌ای دورهم جمع می‌کند.

در این جلسه قرار است کارگردان‌های فیلم‌های«پسر شائول» ساخته لازلو نمش از مجارستان، «برند عهد جدید» ساخته ژاکو ون دورمل از بلژیک، «در آغوش مار» چیرو گوئرا از کلمبیا، «یک جنگ» توبیاس لیندهولم از دانمارک، «شمشیرزن» کلاوس هارو از فنلاند، «موستانگ» دنیز گامز ارگوون از فرانسه، «هزارتوی دروغ‌ها» جیولیو ریکیارلی از آلمان، «زنده‌باد» پدی بریثناک از ایرلند «ذیب» ناجی ابو نووار از اردن دور هم بنشینند و درباره فیلم‌هایشان و سینمایی که دوست دارند، صحبت کنند.
تمامی این فیلم‌ها در پالم اسپرینگز به نمایش درآمده و سپس روز ششم ژانویه هر ۹ کارگردان در جلسه‌ای در کنار هم در مورد فیلم‌هایشان صحبت کرده و به سوال مخاطبان و خبرنگاران جشنواره نیز پاسخ می‌دهند. جشنواره پالم اسپرینگز به توجه نشان دادن به فیلم‌های خارجی(غیرانگلیسی زبان) و دعوت از اعضای آکادمی اسکار برای معرفی فیلم‌ها آنان معروف است. «مادر قلب اتمی» و «ناهید» هم دو فیلمی هستند که به نمایندگی از ایران در بخشی فرعی از این جشنواره به نمایش درمی‌آیند. از بین ۹ فیلم خارجی فهرست اولیه اسکار، پنج نامزد نهایی بهترین فیلم روز ۱۴ ژانویه سال آینده معرفی می‌شوند.

بیست و هفتمین دوره جشنواره پالم اسپرینگز از یکم تا یازدهم ژانویه ۲۰۱۶ (۱۱ تا ۲۱ دی) برگزار می‌شود.