هنر و تجربه: میشائیل هانکه فیلم‌ساز اتریشی برنده نخل طلا و اسکار، در فیلم جدید خود با ایزابل هوپر و ژان لویی ترینتینان، بازیگران ساخته قبلی خود «عشق» (Amour) همکاری می‌کند.

بر اساس اعلام مطبوعات فرانسوی، فیلم جدید هانکه «پایان خوش» نام دارد و اوایل سال آتی میلادی در شهر کاله فرانسه جلوی دوربین می‌رود و از حالا برای حضور آن در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۷ گمانه‌زنی می‌شود. پیش‌تر قرار بود تا خالق «روبان سفید» فیلمی به نام «فلش ماب» با موضوع گردهمایی گروهی جوان از طریق اینترنت را بسازد که در ماه ژوئن گذشته اعلام کرد که از ساخت این فیلم منصرف شده است.
بحران پناه‌جویان در اروپا، از مسائل بحث‌برانگیز این روزهای سیاست خارجی نیز، از موضوعاتی خواهد بود که در این فیلم به آن پرداخته می‌شود. «پایان خوش» منجر به چهارمین همکاری میان ایزابل هوپر و هانکه پس از «معلم پیانو» ، «زمانه گرگ» و «عشق» می‌شود که هوپر برای «معلم پیانو» موفق شد نخل طلای بهترین بازیگر جشنواره کن را به دست آورد.
آخرین فیلم او «عشق» به لحاظ فروش به موفق‌ترین فیلم هانکه تا به امروز تبدیل شد و اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را نیز برایش به ارمغان آورد. با احتساب زمان ساخت و اکران فیلم بعدی هانکه، بیشترین فاصله بین کارگردانی دو فیلم توسط او (۲۰۱۲ تا ۲۰۱۷) ایجاد خواهد شد.

 

برچسب‌ها: