هنر و تجربه: همیشه فیلم‌های کمدی و نسخه‌های مختلف فیلم‌های ابرقهرمانانه لقب بدترین فیلم‌های سال را نمی‌گیرند. این بار برخی از مطرح‌ترین فیلم‌ها و آثاری هم‌چون «بازگشته از گور» الخاندرو ایناریتو، «جوانی» پائولو سورنتینو، «کارول» تاد هینس و … که پای ثابت جوایز سینمایی بوده‌اند، در یک فهرست از بدترین‌های سال قرار گرفتند.

نشریه سینمایی معتبر ورایتی در یک نظرخواهی از منتقدان خود، از آن‌ها خواسته تا بدترین فیلم‌های سال گذشته و همچنین فیلم‌هایی که باوجود توجهی که به آن‌ها شده ارزش سینمایی ندارند را نام ببرند.
پیتر دبروژ یکی از منتقدین ارشد ورایتی مستند جدید مایکل مور، فیلم‌ساز معترض آمریکایی با نام «بعد از این به کجا حمله کنیم» را یک مستند کارتونی و فیلمی شرم‌آور برای آمریکا خواند. دبروژ این مستند را به ظاهر خود مور تشبیه کرده و آن را شلخته نامیده است که تنها از یک ایده خوب بهره می‌برد. این منتقد هم‌چنین فیلم «کارول» تاد هینس را فیلمی می‌داند که نمی‌تواند با مخاطب ارتباط برقرار کند و بازیگر توانمندی هم‌چون کیت بلانشت را تا حد یک بازیگر منفعل و بی‌استعداد پایین کشیده است.
اندرو بارکر دیگر منتقد ورایتی نیز، در مورد فیلم «بازگشته از گور» الخاندرو ایناریتو نظر خود را این گونه نوشته است: «ایناریتو فقط گران‌ترین نسخه فیلمی با مضمون تقابل انسان با طبیعت وحشی را ساخته است. اصرار به نشان دادن زجر فیزیکی شخصیت‌ها به دلیل شرایط بد جوی، و عرضه آن‌ها به عنوان پرسش فلسفی، مخاطب را نیز هم‌چون رودخانه‌ای که دی‌کاپریو در فیلم در آن فرو می‌رود به سردی محض سوق می‌دهد. به لحاظ زیبایی بصری این فیلم می‌توانست متعلق به ترنس مالیک باشد اما بدون هوش و نبوغ او. نمونه‌های مشابه موضوع بازگشته از گور به مراتب از آن بالاترند.»
گای لاج هم فیلم «جوانی» پائولو سورنتینو را به عنوان فیلم نامحبوب خود در فصل جوایز عنوان می‌کند: «امضای سورنتینو پای جوانی، پلاسیده و فاسد است؛ مانند غذایی که چند روز زیر آفتاب مانده باشد. ایده فیلم هم کوچک و نخ‌نماست. همه می‌دانند که بالا رفتن سن موضوع ملال‌آوری است و نمی‌توان با خوشحال نشان دادن چشم‌های بازیگر در انتهای کار، بدی آن را فراموش کرد.»

 فیلم‌های نام‌برده شده، در جوایز معتبر سینمایی از جمله گلدن گلوب، آکادمی فیلم اروپا، جوایز منتقدین سینمایی آمریکا و … از جمله آثار با بیشترین نامزدی در شاخه‌های مختلف هستند.