هنر و تجربه: داریوش مهرجویی با مستندی از مانی حقیقی به هنروتجربه می‌آید.

مستند « کارنامه چهل ساله مهرجویی» ساخته مانی حقیقی از فردا ۱۴دی در گروه سینماهای هنر و تجربه اکران خود را آغاز می‌کند. به گزارش روابط عمومی گروه هنروتجربه، اکران این مستند در حالی در گروه هنر و تجربه شروع می‌شود که لیلا حاتمی، داریوش شایگان، عزت الله انتظامی، بهرام رادان، نیکی کریمی، مسعود فراستی، مجید اسلامی و …. از جمله افرادی هستند که در این مستند درباره مهرجویی سخن گفته‌اند.

داریوش مهرجویی یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین کارگردانان سینمای ایران است که این بار خود، در برابر دوربین فردی قرار گرفته است تا درباره آثاری که خلق کرده به چالش کشیده شود.  این چالش را مانی حقیقی به عنوان کارگردان «مهرجویی، کارنامه چهل ساله » بر عهده دارد. مستند پرتره‌ای  جذاب است که با نظرات و حضور مجموعه‌ای از چهره‌های مهم سینما و فرهنگ ایران درباره «مهرجویی» شکل گرفته است. ریتم و گفتگوهای مناسب و بی‌پرده از دیگر ویژگی‌های این فیلم است که از ۱۴ دی ماه در گروه سینمای «هنر و تجربه» اکران می‌شود.

مانی حقیقی را در تدوین پیمان خاکسار و بهمن کیارستمی و در تهیه‌کنندگی فرهاد توحیدی همراهی کرده‌اند. مانی حقیقی از این مصاحبه با داریوش مهرجویی یک کتاب نیز چاپ کرد و نکته‌های بسیاری که در فیلم جانگرفته بودند در کتاب قابل خواندن هستند.

پوستر داریوش مهرجویی