هنر و تجربه: بیستمین دوره جوایز فیلم کاپری هالیوود بیشترین جوایز خود را به جدیدترین فیلم کوئنتین تارانتینو «هشت نفرت‌انگیز» داد و در چهار شاخه آن را برگزیده کرد.

«هشت نفرت‌انگیز» علاوه بر شناخته‌شدن به عنوان بهترین فیلم، جوایز بهترین بازیگر نقش اول مرد برای ساموئل ال جکسون، بهترین بازیگر مکمل زن برای جنیفر جیسون لی و بهترین موسیقی برای انیو موریکونه را به دست آورد. درام ساخت نت‌فلیکس «هیولاهای بی‌سرزمین» هم، سه جایزه را برای کارگردانی، بهترین فیلم‌برداری و بهترین بازیگری مکمل مرد برای ادریس البا به نام خود ثبت کرد.
فیلم تجربی «اتاق» ساخته لنی آبراهامسون هم از دیگر فاتحان کاپری بود. این فیلم که قصه تلاش یک مادر برای نجات فرزند خردسالش از حبسی چند ساله است، توانست بهترین بازیگری زن نقش اول را برای بری لارسون به ارمغان بیاورد. بهترین فیلم‌نامه اورجینال به «جوی»، فیلم‌نامه اقتباسی به «کارول»، بهترین انیمیشین برای  «درون بیرون» و عنوان بهترین فیلم خارجی هم برای «هزارتوی دروغ‌ها» ثبت شد.
کاپری یک جایزه دستاورد هنری هم اعطا کرد که به جیم شریدان، خاق آثاری همچون «پای چپ من» و «به نام پدر» که شش نامزدی اسکار را در کارنامه خود دارد، تعلق گرفت.