هنر و تجربه: انجمن ملی منتقدان سینمای آمریکا فیلم‌های منتخب خود و برگزیده‌های بخش‌های مختلف سینمایی را انتخاب کرد.

در پنجاهمین دوره معرفی برندگان انجمن ملی منتقدان، فیلم «در مرکز توجه» ساخته تام مک‌کارتی به عنوان بهترین فیلم و دارنده بهترین فیلم‌نامه معرفی شد.  دیگر فیلمی که توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند «کارول» تاد هینس بود که این فیلم هم در دو بخش بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌برداری برگزیده شد.
از جوایز عجیب انجمن منتقدان اهدای عنوان بهترین بازیگر نقش اول مرد به مایکل بی.جردن برای فیلم «کرید» بود. کرید هفتمین نسخه از سری فیلم‌های «راکی» به حساب می‌آید که سیلوستر استالونه پایه‌گذار آن‌ها بود و در کرید نیز در هیبت یک مربی بوکس ظاهر شده است. شارلوت رامپلینگ هم برای فیلم«۴۵ سال»، که بهترین فیلم جشنواره کارلووی واری بود، بهترین بازیگر نقش اول زن شناخته شد. کریستن استوارت (بازیگر سری فیلم‌های «گرگ و میش») که مدتی سعی می‌کند تا خود را از کلیشه نقش‌های استودیویی رها کند به خاطر نقش‌آفرینی در «ابرهای سیلس ماریا» جایزه بهترین بازیگر نفش مکمل زن را دریافت کرد و مارک رایلنس هم برای فیلم «پل جاسوس‌ها» بهترین بازیگر مکمل مرد شد.
آخرین ساخته سینمایی عبدالرحمن سیساکو با فیلم «تیمبوکتو» با کنار زدن «سیمرغ» و «آدمکش»، بهترین فیلم خارجی‌زبان نام گرفت و در بخش آثار سینمای مستند هم،این «امی» مستند پرفروش و رکوردشکن آسیف کاپادیا بود که توجه منتقدان را به خود جلب کرد.
انجمن ملی منتقدان سینمای آمریکا متشکل از ۵۳ عضو به ریاست جاستین چنگ (منتقد ارشد ورایتی) است.