هنر و تجربه: رتبه اول جدیدترین ساخته سینمایی کوئنتین تارانتینو «هشت نفرت‌انگیز» در جدول فروش هفتگی فیلم‌های مستقل آمریکای شمالی بار دیگر محبوبیت تارانتینو را تایید کرد.

«هشت نفرت‌انگیز» در دومین هفته اکران خود در دو هزار و ۴۷۴ سالن، ۱۶ میلیون و ۲۴۰ هزار دلار فروخت و به متوسط فروش شش هزار و ۵۶۴ دلار در هر سالن رسید. قصه فیلم تارانتینو در مورد یک جایزه‌بگیر مزدور است که همراه با اسیر خود، برای فرار از برف سنگین جاده، به کلبه‌ای پناه می‌برد که ساکنانش افراد حقه‌باز و دغل‌کاری هستند.ساموئل ال جکسون بازیگر ثابت فیلم‌های تارانتینو همراه با کرت راسل، جنیفر جیسون لی، بروس درن، تیم راث و دامین بشیر در هشت نفرت‌انگیز نقش آفرینی کرده‌اند.

جایگاه دوم جدول در اختیار «خواهران» به کارگردانی جیسون مور است که از زوج تینا فی و امی پوهلر در نقش‌های اصلی بهره می‌برد. این اثر در دو هزار و ۹۷۸ سالن، ۱۲ میلیون و ۵۸۰ هزار دلار فروخت و به مجموع فروش ۶۱ میلیون دلاری رسید. داستان «خواهران» در مورد دو خواهر دست و پا چلفتی با بازی فی و پوهلر است که متوجه می‌شوند خانه پدری‌شان تا یک هفته دیگر به فروش می‌رسد و باید کارهای عقب افتاده این خانه را در این یک هفته به انجام برسانند.

رتبه سوم جدول هم در اختیار «کمبود بزرگ» آخرین ساخته آدام مک‌کی است. کمبود بزرگ، در چهارمین هفته اکرانش در ۱۵۸۸ سالن، نه میلیون دلار فروخت و به فروش پنج هزار و ۶۶۸ دلاری در هر سالن رسید. این فیلم با بازی رایان گاسلینگ، استیو کارل و کریستین بیل، داستانی کمدی از گروهی از مدیران مالی را تصویر کرده‌است که دربرگیرنده بحران مالی و بانکی سال ۲۰۰۸ است.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی به ترتیب به فیلم‌‌های «دختر دانمارکی» با یک میلیون و ۵۰۷ هزار دلار، «بروکلین» با یک میلیون و ۳۰۰ هزار دلار، «کارول» با یک میلیون و ۲۱۵ هزار دلار، «در مرکز توجه» با یک میلیون و ۲۰۴ هزار دلار، «کرامپوس» با ۸۲۹ هزار دلار ، «جوانی» با ۳۵۰ هزار دلار و «اتاق» با ۱۴۰ هزار دلار فروش اختصاص دارد.