هنر و تجربه: در لیست اسامی فیلم‌های انتخاب شده برای بخش‌های سودای سیمرغ و نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر اثری از فیلم جدید مجید برزگر نیست. مجید برزگر در خصوص عدم حضور «یک شهروند کاملا معمولی» سومین فیلم خود و نیز «داستان خانواده فرشچی» به کارگردانی نادر تکمیل همایون که تهیه‌کنندگی آن را برعهده داشته است در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا تاکید کرده‌است: «این دو فیلم از آغاز به بخش سودای سیمرغ ارائه نشده بودند و هیات انتخاب این دو اثر را ندیدند.»
کارگردان فیلم سینمایی «یک شهروند کاملا معمولی» در ادامه توضیح می‌دهد: «البته علاقه‌مند بودم فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» را برای بخش سودای سیمرغ ارائه کنم اما متاسفانه مقررات جشنواره فجر چنین اجازه‌ای را به ما نمی‌داد و من بارها اعتراضم را به این قضیه اعلام کرده‌ام. طبق این مقررات، فیلمی که قبل از جشنواره فجر در دیگر جشنواره‌های جهانی نمایش داده شده باشد، امکان حضور در فجر را نخواهد داشت و برهمین اساس از آن‌جا که فیلم «یک شهروند کاملا معمولی» پیش از این در چند جشنواره بین‌المللی اکران شده بود، نمی‌توانست متقاضی اکران در بخش سودای سیمرغ باشد. با این حال ما فیلم را برای بخش «هنر و تجربه» ارائه کرده‌ایم و امیدواریم در این بخش نمایش داده شود.»
برزگر که با مشارکت شبکه آرته فیلم «داستان خانواده فرشچی» به کارگردانی نادر تکمیل همایون را تهیه کرده است، درباره غیبت این فیلم در بخش سودای سیمرغ تهم می‌گوید: «این فیلم نیز از آغاز به این بخش ارائه نشد، زیرا تولید مشترک ما و فرانسه است و ۷۰ درصد فیلم دیالوگ‌های فرانسوی دارد و از آنجا که زیرنویس آن آماده نشد‌،تصمیم گرفتیم فیلم را برای بخش بین‌الملل جشنواره که سال آینده برگزار می‌شود، ارائه دهیم.»
سومین فیلم مجید برزگر داستان یک بازنشسته اداره پست است که در شهرکی در تهران زندگی می‌کند و تنها پسرش که مهاجرت کرده است او را برای مداوا و دیدار دوباره به کانادا دعوت می‌کند. زندگی معمولی او با این دعوت و سفر به هم می‌ریزد. نقش اصلی این فیلم را سورن مناساکیان برعهده دارد که از بازیگران تئاتر ارامنه بوده است.
همچنین «داستان خانوده فرشچی» درباره خانواده‌ای قدیمی و سنتی در تهران است که از فرش فروشان به‌نام بازار تهران به شمار می‌روند. در ابتدای فیلم متوجه می‌شویم که پدر خانواده که در فرانسه زندگی می کند در این کشور فوت کرده و همسر و پسر او برای بازگرداندن جسد پدر به فرانسه سفر می‌کنند و در این سفر ماجراهایی برای آنها رخ می‌دهد. گلاب آدینه و بابک حمیدیان در این فیلم بازی می‌کنند.