هنر و تجربه: فیلم «احتمال باران اسیدی» نخستین فیلم سینمایی بهتاش صناعی‌ها در ادامه حضورهای بین‌المللی خود در شهرهای پراگ، واشنگتن و بوستون روی پرده سینماها می‌رود.

 فیلم «احتمال باران اسیدی» ابتدا در هفته جاری در شهر واشنگتن آمریکا روی پرده می‌رود و بعد از آن در قالب بخش رقابتی بیست و دومین جشنواره فیلم موزه هنرهای زیبای بوستون در این شهر به نمایش در می‌آید  و نهایتا از ۱۳ تا ۱۸ ژانویه (۲۳ تا ۳۰ دی ماه) در بخش مسابقه پنجمین جشنواره فیلم‌های ایرانی در پراگ شرکت می‌کند و با دیگر فیلم های ایرانی به رقابت می‌پردازد.

فیلم‌های رخشان بنی اعتماد، صفی یزدانیان، مجید برزگر، رضا میرکریمی و هومن سیدی در این دوره جشنواره پراگ و در رقابت با فیلم «احتمال باران اسیدی» حاضر هستند. بهتاش صناعی‌ها برای شرکت در این جشنواره راهی پراگ و مهمان این جشنواره می‌شود.

«احتمال باران اسیدی» از ۱۸ آبان‌ماه در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران شده است. این فیلم در ۲ بخش «نگاه نو» و «هنر و تجربه» سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشته، جایزه بهترین فیلم‌نامه را در بخش «نگاه نو» دریافت کرده است و نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش «هنر و تجربه» شده است. این فیلم همچنین در جشن انجمن منتقدان سینمای ایران نیز نامزد  بهترین فیلم، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد بوده و برنده جایزه بهترین استعداد درخشان(بهترین فیلم اول) از این جشن شده است.

این فیلم همچنین در بخش مسابقه هفدهمین جشنواره فیلم بمبئی، یازدهمین جشنواره فیلم زوریخ و بخش مسابقه فستیوال فیلم کلمبو حضور داشته است که در آن جایزه ویژه‌ی هیات داوران را دریافت کرده و موفق به کسب جایزه نتپک در استرالیا شده است.