هنر و تجربه: محمود رحمانی چهارشنبه ۱۶ دی ماه در برنامه «سفید» از شبکه آموزش حاضر می‌شود. این برنامه هر چهارشنبه به طور زنده از شبکه آموزش به روی آنتن می‌رود. این هفته برنامه به گپ و گفتی میان محمود رحمانی و رامین حیدری فاروقی مستندساز و مجری-کارشناس برنامه اختصاص دارد.

موضوع این قسمت از برنامه مبحث ایده تا اجرا است و آیتم‌های آثار تجربی رحمانی – همچون مدار صفر درجه و ملف گند- مورد برسی قرار می‌گیرند. ملف گند و مدارصفر درجه همچنان در گروه سینمایی هنر و تجربه در حال اکران هستند.

محمود رحمانی عضو پیوسته انجمن مستند سازان سینمای ایران است که فیلم‌هایش توانسته نظر بسیاری از منتقدان داخلی و خارجی را به خود جلب کند. از جوایز بین‌المللی او می‌توان به جایزه بزرگ روبرتو روسلینی ،جایزه ویژه هیت داوران جشنواره مونیخ، جایزه نتپک آکادمی (از طرف شبکه ارتقای سینمای آسیاپاسیفیک برای استعداد نو و تازه در سینما)، جایزه بهترین فیلم جشنواره بلژیک و جایزه ویژه هیات داوران نورنبرگ و… اشاره کرد.

برنامه سفید که هر چهارشنبه در ساعت ۲۳ از شبکه آموزش پخش می شود، هفته گذشته علیرضا زرین‌دست فیلم‌بردار نام آشنای سینمای ایران را دعوت کرده بود. زرین‌دست در این برنامه از تجربه‌ها و سال‌ها فعالیت مستمر خود در سینما سخن گفت. برنامه هفته جاری با موضوع ایده و سینمای تجربی خواهد بود.

برچسب‌ها: