هنر و تجربه: کمپانی تولید دوربین کداک با حمایت فیلم‌سازان بزرگ سینما، این هفته در نمایشگاهی در لاس وگاس از دوربین جدید سوپر ۸ خود رونمایی می‌کند.

امسال در پنجاهمین سالگرد عرضه دوربین سوپر ۸، کداک ورژن جدیدی از این دوربین را ارائه می‌کند که علاوه بر ویژگی‌های کلاسیک این دوربین، عملکردهای دیجیتالی هم به آن اضافه شده است. این اقدام کداک، برای بازیابی محبوبیت دوربین مورد نظر و حمایت از نگاتیو انجام گرفته است.

استیون اسپیلبرگ در بیانیه‌ای در حمایت از دوربین‌های جدید کداک نوشته است: «برای من، هشت میلی‌متری آغاز همه‌چیز بود. وقتی به هشت میلی‌متری فکر می‌کنم، سینما به ذهنم می‌آید». کمپانی کداک همچنین به کمک و حمایت دیگر فیلم‌سازان مطرح جهانی چون کوئنتین تارانتینو، کریستوفر نولان، جی‌جی آبرامز، استیو مک‌کوئین، جف نیکولز و الکس پری در طول پروژه تولید دوربین جدید اشاره و قدردانی کرده است. نمایشگاه CES در لاس وگاس که جدیدترین محصولات الکترونیک را به معرض نمایش می‌گذارد برای اولین بار از نسخه آزمایشی دوربین جدید رونمایی می‌کند و این فرصت را به بازدیدکنندگان می‌دهد تا بتوانند با آن فیلم بگیرند. قیمت احتمالی این دوربین بین ۴۰۰ تا ۷۵۰ دلار تخمین زده شده است.

گفتنی است بسیاری از فیلم‌سازان موفق کنونی، از جمله دیوید فینچر، تیم برتون، پیتر جکسون، ریچارد لینکلیتر و ….  ورودشان به دنیای کارگردانی با استفاده از دوربین سوپر ۸ گره خورده است. در طول این سال‌ها، فیلم‌سازان مذکور و هم‌چنین دیگر کارگردانان در فیلم‌هایی هم‌چون «قاتلین بالفطره»، «مبارز»، «آرگو» و غیره، از این دوربین استفاده کرده‌اند.

برچسب‌ها: