هنر و تجربه: مراسم آیین دیدار مستند «کارنامه چهل ساله مهرجویی» کاری از مانی حقیقی روز دوشنبه ۲۱ دی‌ماه در محل موزه سینما برگزار می‌شود.

مستند «کارنامه چهل ساله داریوش مهرجویی» که فیلم‌برداری آن در سال ۱۳۸۵ شروع شده، تحلیلی تصویری بر تک‌تک فیلم‌های مهرجویی تا زمان ساخت فیلم است. در این مراسم مطابق معمول همه برنامه‌های آیین دیدار گروه هنر و تجربه، از ساعت ۲۰:۳۰ پوستر فیلم به امضای مهمانان و عوامل فیلم می‌رسد و سپس از ساعت ۲۱ بعد از سخنانی کوتاه فیلم برای حاضرین به نمایش درمی‌آید.
پانزده ساعت مصاحبه تصویری با داریوش مهرجویی و هم‌چنین صحبت با ۲۷ نفر از همکاران، بازیگران و منتقدان طولانی‌تر از آن است که در یک فیلم دوساعته بگنجند. به همین دلیل متن کامل گفت‌وگو در قالب کتابی با همین عنوان از سوی انتشارات مرکز منتشر شده‌است و در این مستند تنها به تحلیل فیلم‌های بعد از انقلاب مهرجویی پرداخته می‌شود.
در این فیلم با منتقدان و هنرمندانی چون مجید عزت‌الله انتظامی، مجید اسلامی، فخرالدین انوار، گلی ترقی، فریار جواهریان، لیلا حاتمی، خسرو دهقان، بهرام رادان، امید روحانی، امیر سیدی، داریوش شایگان، محمدرضا شریفی‌نیا، خسرو شکیبایی، حمیدرضا صدر، احمد طالبی‌نژاد، رضا علوی، فرامرز فرازمند، مسعود فراستی، بیتا فرهی، نیکی کریمی، محمود کلاری، محمدعلی نقی کنی، هوشنگ گلمکانی، وحیده محمدی‌فر، اکبر مشکاتی، علی مصفا، تورج منصوری و البته داریوش مهرجویی گفت‌وگو شده‌است.