هنر و تجربه: در ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی، وب‌سایت‌های معتبر سینمایی، لیست فیلم‌هایی را که منتقدان و علاقه‌مندان به سینما برای دیدن آن‌ها در سال جدید اشتیاق دارند، منتشر می‌کنند.

پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی فیلم‌های مستقل ایندی‌وایر، با انتشار لیستی از صد فیلم کنجکاوی‌برانگیز که در سال ۲۰۱۶ اکران می‌شوند، هفتمین فیلم سینمایی اصغر فرهادی را در ردیف پنجم این لیست قرار داد. ایندی‌وایر در این متن که با عنوان «۱۰۰ فیلم که بیشترین انتظار را برای دیدن آن‌ها در ۲۰۱۶ می‌کشیم» درباره فیلم «فروشنده» نوشت: «شاید برای اغلب ما، اصغر فرهادی، هیجان‌انگیزترین فیلم‌ساز ایرانی‌ این دهه است.. ملودرام برنده اسکار او، «جدایی نادر از سیمین» سال گذشته در راس لیست ایندی‌وایر به عنوان بهترین فیلم دهه اخیرقرار گرفت و فیلم فرانسوی او، «گذشته» نیز فیلم فوق‌العاده‌ای است.»
ایندی‌وایر در ادامه می‌نویسد:« یک فاصله چند ساله از فیلم آخر فرهادی، یعنی «گذشته» به وجود آمده است اما او این روزها مشغول پروژه‌های تازه‌ای شده است. فرهادی به زودی فیلمی را به تهیه‌کنندگی پدرو آلمادوار در اسپانیا مقابل دوربین می‌برد اما پیش از آن و در حال حاضر در سرزمین خودش، ایران، مشغول فیلم‌برداری فیلم دیگری‌ست. هنوز جزییات زیادی درباره این فیلم منتشر نشده اما می‌دانیم که داستان به نمایشنامه «مرگ فروشنده» آرتور میلر مرتبط است. شاید یک درام تئاتری یا شاید هم تجربی؛ معلوم نیست. باید منتظر بمانیم. فیلم‌برداری این فیلم در ماه نوامبر آغاز شده… آیا ممکن است این فیلم به جشنواره برلین برسد؟»

همزمان با انتشار این خبر، اولین عکس‌های صحنه «فروشنده» نیز منتشر شده است. شهاب حسینی و ترانه علیدوستی از بازیگران جدیدترین ساخته اصغر فرهادی هستند.

فروشنده دو فروشنده 3