هنر و تجربه: بیست و هفتمین دوره جشنواره فیلم پالم اسپرینگز برندگان جوایز اصلی خود را اعلام کرد که بر این اساس فیلم «آدمکش» به کارگردانی هو شیائو شین جایزه فیبرشی بهترین فیلم را از آن خود کرد.

«آدمکش» نماینده کشور تایوان در بخش بهترین فیلم خارجی اسکار امسال نیز بود اما به لیست نه فیلم ابتدایی نامزدها راه پیدا نکرد. هیأت داوری پالم اسپرینگز پس از انتخاب آدمکش به عنوان بهترین فیلم، در بیانیه‌ای اعلام کردند: «آدمکش فیلمی بی‌نظیر از یک کارگردان استاد است. این اثر، نمونه‌ای بارز برای ژانر هنرهای رزمی است که با سبک بصری ستودنی ترکیب شده است». بهترین بازیگر نقش اول مرد سال نیز به دو بازیگر نقش اول مرد فیلم «قوچ‌ها» یعنی سیگورور سیگورجانسون و تئودور جولیوسون رسید. قوچ‌ها هم نماینده کشور ایسلند در این دوره از جوایز اسکار است. آلنا میهولوا، بازیگر فیلم « مراقبت خانگی» هم بهترین بازیگر زن شد.

در جدیدترین دوره جشنواره پالم اسپرینگز، حدود ۱۸۰ فیلم از ۶۰ کشور به نمایش درآمدند که در میان آن‌ها ۴۰ فیلم نماینده کشورهای مختلف در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان اسکار نیز حضور داشتند. این جشنواره از اول ژانویه شروع شده و تا یازدهم ادامه دارد. هفته قبل جوایز افتخاری پالم اسپرینگز طی مراسمی به صاحبان آن اهدا شد.

 

برچسب‌ها: