هنر و تجربه: مستند بلند سینمایی «آتلان» کمتر از یک ماه بعد از پایان اکرانش در هنر و تجربه به شیراز می‌رود. جلسه نقد و بررسی «آتلان» چهارشنبه ۲۲ دی‌ماه در سالن هنر و تجربه شیراز واقع در مجتمع حافظیه برگزار می‌شود.

بعد از «خواب تلخ»، «پرویز»، «ماهی و گربه» و «احتمال باران اسیدی» این چهارمین فیلمی است که در شیراز مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. در این مراسم ابتدا از ساعت ۱۶ مستند سینمایی «آتلان» برای علاقمندان به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۸ مراسم نقد و بررسی با حضور معین کریم‌الدینی کارگردان این فیلم و رضا درستکار به عنوان منتقد برگزار می‌شود.

معین کریم‌الدینی در سابقه فیلم‌سازی‌اش، مستند «وقتی ابرها پایین می‌آیند» را دارد. او برای این فیلم درجشنواره سینما حقیقت جایزه بهترین کارگردانی را گرفت و در جشنواره‌ی فیلم فجر جایزه بهترین تصویربرداری را از آن خود کرد و در بخش تدوین هم نامزد شد. کریم‌الدینی علاوه بر کارگردانی مستند در عرصه تدوین‌ هم فعالیت موثری دارد تا جایی‌که برای تدوین مستند «تینار» جوایز سینما حقیقت و جشن خانه سینما را دریافت کرده است.

در خلاصه داستان آتلان آمده است: «علی، پدرش و برادرانش مربی اسب هستند. اسب تمام هستی آنهاست. ایلحان نام اسبی است که مقام‌های زیادی نصیب خانواده‌ علی کرده. علی قرار است با پولی که از جوایز ایلحان و بقیه اسب‌هایش در می‌آورد ازدواج کند اما همیشه در کورس همه چیز بر وفق مراد پیش نمی‌رود….»

برچسب‌ها: