هنروتجربه: کارگردان فیلم «برداشت دوم از قضیه اول» که فیلمش در بخش «هنر و تجربه» جشنواره فیلم فجر به نمایش درمی‌آید، گفت: «هیچ فکر نمی‌کردیم از جشنواره سر در بیاوریم.»

پویان باقرزاده که فیلمش را با همراهی اعضای گروه تئاتر «پاپتی‌ها» ساخته است‌، در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا درباره نحوه ساخت این فیلم توضیح داد:« وقتی این گروه شکل گرفت، با بچه‌ها شروع به تمرین کردیم اما هیچ فکر نمی‌کردیم از دل این تمرین‌ها به اجرای تئاتر‌، پرفورمنس‌، یا ساخت فیلم برسیم. ما مثل خیلی از گروه‌های دیگر تمرین می‌کردیم برای اینکه حال‌مان خوب باشد. در طول این پرسه از دغدغه‌هایمان حرف زدیم و به تدریج داستان کار شکل گرفت. اوایل یک طرح کلی داشتیم و بعد از ۸-۹ ماه تمرین به فیلم‌نامه رسیدیم. فکر کردیم بهترین مدیوم برای بیان حرف‌های ما سینما است، اما از اول فکر نمی‌کردیم چه اتفاقی می‌افتد و به جشنواره راه پیدا می‌کنیم. آنچه برای ما مهم بود، پروسه خلق کردن بود و بیشتر به فکر لذت بردن از این پروسه بودیم. مثل همیشه که وقتی تئاتر کار می‌کنیم از اول به دنبال سالن نیستیم بلکه دوست داریم در کنار هم پروسه خلق را تجربه کنیم و بعد که به نتیجه رسیدیم، دنبال مکانی برای عرضه آن می‌رویم.»
این هنرمند درباره حضور فیلمش در بخش هنروتجربه هم گفت:« این فیلم هم با همین نگاه ساخته شد و بعد که به محصول نهایی رسیدیم، فکر کردیم بهترین کانال برای ارائه آن بخش «هنر و تجربه»است اما جالب اینجاست که از ابتدا به هیچ یک از اینها فکر نمی‌کردیم و حالا بی‌نهایت خوشحالیم که فیلم‌مان در جشنواره فجر اکران می‌شود.» باقر زاده در ادامه از همراهی بخشی از عوامل حرفه‌ای سینما با ساخت فیلمش قدردانی کرد.

گروه تئاتر «پایپتی‌ها» به سرپرستی حمید پورآذری سالهاست تجربه‌های متفاوتی را در تئاتر از سر گذرانده‌اند. این گروه با پشت سر گذاشتن یک پروسه طولانی تمرین، نمایش‌های خود را اجرا می‌کنند و تاکنون نمایش‌های محیطی گوناگونی را در مکان‌هایی مانند سوله پرورش قارچ در فرهنگ‌سرای بهمن، پارکینگ طبقاتی دانشگاه امیرکبیر یا پشت بام فرهنگ‌سرای اندیشه و …اجرا کرده‌اند.

در خلاصه داستان فیلم «برداشت دوم از قضیه اول» آمده است: «یک گروه تصمیم گرفتند فیلم بسازند، اونم به فیلم بلند!!!»