هنر و تجربه: فیلم سینمایی «اژدها وارد می‌شود» به کارگردانی مانی حقیقی به بخش مسابقه اصلی شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم بین‌المللی برلین راه یافت.

«اژدها وارد می‌شود» در قشم و  تهران فیلمبرداری شده است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «دوم بهمن‌ماه ۱۳۴۳، یک شورلت ایم پالای نارنجی‌رنگ از قبرستانی می‌گذرد و به سمت کشتی به خاک نشسته‌ای می‌راند. داخل کشتی یک زندانی سیاسی تبعیدی حلق‌آویز شده که روی دیوارهای کشتی خاطرات روزانه‌اش را نوشته است. آیا این نوشته‌ها به کارگاه بابک حفیظی کمک خواهد کرد تا بفهمد چرا سال‌هاست که هیچ مرده‌ای در این قبرستان دفن نشده است؟». آخرین فیلم مانی حقیقی ضمناً در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر نیز حضور دارد.

به غیر از فیلم حقیقی، نام هشت فیلم دیگر نیز از کشورهای پرتغال، ایتالیا، فیلیپین، دانمارک، آلمان، فرانسه، بوسنی و هرزگوین و لهستان برای شرکت در مسابقه بین‌الملل انتخاب شده‌اند. «نامه‌هایی از جنگ» به کارگردانی ایوو فریرا، «آتش به روی دریا» جیانفرانکو روسی، «لالایی برای راز غم‌انگیز» لاو دیاز، «بخش» توماس وینتربرگ، «اتفاقات پیش‌رو» میا هانسن لاو، «شماره ۱۷ بودن» آندره تشین، «مرگ در سارایوو» دنیس تانوویچ، «ایالات متحده عشق» توماس واسیلفسکی، هشت فیلم دیگری هستند که در کنار فیلم حقیقی برای کسب خرس طلای بهترین فیلم با یکدیگر رقابت می‌کنند.

سابق بر این شش فیلم دیگر نیز در بخش مسابقه انتخاب شده بودند که تعداد آثار متقاضی خرس طلا را فعلا به ۱۵ فیلم می‌رساند. لیست کلی فیلم‌های بخش مسابقه در روزهای آتی اعلام خواهند شد. طبق اعلام قبلی فیلم «درود بر سزار» ساخته جوئل و اتان کوئن افتتاح کننده جشنواره برلین است که در بخش غیررقابتی به نمایش درخواهد آمد. شصت‌و‌ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از  ۱۱ تا ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ (۲۲ بهمن تا ۲ اسفند) به ریاست مریل استریپ بر هیأت داوری برگزار می‌شود.