هنر و تجربه: فیلم ترسناک «جنگل» به کارگردانی جیسون زادا صدرنشین هفته گذشته فروش هفتگی فیلم‌های متسقل آمریکای شمالی شد.

«جنگل» در اولین هفته اکران خود در دو هزار و ۴۵۱ سالن، ۱۳ میلیون و ۸۸ هزار دلار فروخت و به متوسط فروش پنج هزار و ۳۴۰ دلار در هر سالن رسید. قصه «جنگل»، در مورد یک دختر جوان است که به دنبال خواهر دوقلوی گمشده خود در جنگلی در ژاپن می‌گردد اما خودش را اسیر نیروهای ماورایی می‌بیند. ناتالی دورمر،اوین ماکت و استفانی وون در جنگل نقش آفرینی کرده‌اند.

جایگاه دوم جدول در اختیار «خواهران» به کارگردانی جیسون مور است که از زوج تینا فی و امی پوهلر در نقش‌های اصلی بهره می‌برد. این اثر در چهارمین هفته اکرانش در دو هزار و ۵۰۳ سالن، ۷ میلیون و ۱۷۰ هزار دلار فروخت و به مجموع فروش ۷۴ میلیون دلاری رسید. داستان «خواهران» در مورد دو خواهر دست و پا چلفتی  است که متوجه می‌شوند خانه پدری‌شان تا یک هفته دیگر به فروش می‌رسد و باید کارهای عقب افتاده این خانه را در این یک هفته به انجام برسانند.

رتبه سوم جدول هم در اختیار «هشت نفرت‌انگیز» جدیدین ساخته کوئنتین تارانتینو است. «هشت نفرت‌انگیز» در سومین هفته اکران خود در دو هزار و ۹۳۸ سالن، ۶ میلیون و ۳۵۱ هزار دلار فروخت و به متوسط فروش دو هزار و ۱۶۲ دلار در هر سالن رسید. قصه فیلم تارانتینو در مورد یک جایزه‌بگیر مزدور است که همراه با اسیر خود، برای فرار از برف سنگین جاده، به کلبه‌ای پناه می‌برد که ساکنانش افراد حقه‌باز و دغل‌کاری هستند.ساموئل ال جکسون بازیگر ثابت فیلم‌های تارانتینو همراه با کرت راسل، جنیفر جیسون لی، بروس درن، تیم راث و دامین بشیر در هشت نفرت‌انگیز نقش آفرینی کرده‌اند.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی به ترتیب به فیلم‌‌های «کمبود بزرک» با شش میلیون و ۳۰۰ هزار دلار، «کارول» با یک میلیون و ۴۷۴ هزار دلار، «بروکلین» با یک میلیون و ۵۰ هزار دلار، «در مرکز توجه» با ۹۴۱ هزار دلار، «دختر دانمارکی» با ۸۲۶ هزار دلار ، «وزیر» با ۶۰۰ هزار دلار و «اتاق» با ۱۳۸ هزار دلار فروش اختصاص دارد.