هنر و تجربه: فیلم داستانی کوتاه «میزبان» به کارگردانی امید عبداللهی از محصولان مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در پنجمین دوره مرور فیلم های ایرانی در چک روی پرده می‌رود.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی «سینماتجربی» در بخش غیر رقابتی فیلم کوتاه این جشنواره، پنج عنوان از فیلم های کوتاه فیلمسازان جوان سینمای ایرانی به نمایش گذاشته می شود. «میزبان» اثر امید عبداللهی، «سوزن» اثر آناهیتا قزوینی زاده، «بچه» اثر علی عسگری، «کشتارگاه» اثر بهنام آزادی و «سرمه کاری» از آزاده قچاق در این بخش حضور دارند.

فیلم کوتاه «میزبان» از محولات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است و پیش از این حضور موفقی در جشنواره‌های متعددی نظیر تو-اکران سوئیس، گراند اف لهستان، آرچی پلاگو ایتالیا و کلرمون‌فران فرانسه داشته است.

این فیلم در اولین نمایش رسمی خود در ایران، به عنوان فیلم افتتاحیه سی و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران روی پرده رفت.

پنجمین دوره جشنواره فیلم های ایرانی از تاریخ بیست و سوم دی ماه تا دهم بهمن ماه سال جاری در پراگ، برنو و براتیسلاوا با نمایش آثار مختلفی از سینمای ایران در سه بخش سینمای داستانی، مستند و کوتاه برگزار می شود.

برچسب‌ها: