هنر و تجربه: جشنواره فیلم ساندنس به عنوان اصلی‌ترین آوردگاه فیلم‌های مستقل جهان، نام ۲۴ نفر را برای داوری بخش‌های مختلف خود اعلام کرد.

این ۲۴ نفر وظیفه دارند تا در آخرین روز برگزاری فستیوال، ۲۷ جایزه مختلف را همراه با پنج جایزه که مخاطبان جشنواره در بخش‌های مختلف انتخاب می‌کنند، به برگزیدگان اهدا کنند. از بین این تعداد داور، سه نفر آثار دراماتیک بخش سینمای جهان را قضاوت می‌کنند که عبارتند از مارک آدامز مدیر جشنواره فیلم ادینبرو، فرناندا سولورزانو منتقد سینمایی و آپیچاتپونگ فیلم‌ساز تایلندی ویراستاکول برنده نخل طلای جشنواره کن با فیلم «عمو بونمی زندگی‌های گذشته‌اش را به خاطر می‌آورد».

میلا آئونگ تویین تهیه کننده و کارگردان کانادایی و رئیس سابق جشنواره مستند مونترال، تینا فیشر مدیر جشنواره فیلم سی‌پی‌اچ داکز و آسیف کاپادیا کارگردان مشهور مستند «امی» که امسال رکوردشکن گیشه فروش بریتانیا شد هم داوران مستندهای بین‌المللی هستند. چهره‌های شاخص بخش سینمای داستانی آمریکا نیز لنا دانهم کمدین سریال «دختران»، و جان هم بازیگر سریال محبوب «مردان دیوانه» هستند.

سابق بر این اعلام شده بود که امسال در مجموع ۱۲۰ فیلم که ۹۸ عنوان آن‌ها  اولین نمایش جهانی خود را خواهند داشت به روی پرده‌های ساندنس می‌روند. ۱۲ فیلم برای بخش سینمای داستانی بین‌الملل و ۱۱ اثر مستند در بخش سینمای مستند بین‌الملل در کنار ۷۲ فیلم کوتاه، لیست آثار نمایشی سی و سومین دوره جشنواره ساندنس را تشکیل می‌دهند که از ۲۱ تا ۳۱ ژانویه (اول تا یازدهم بهمن) در ایالت یوتای آمریکا برگزار می‌شود. رابرت ردفورد بازیگر و کارگردان نام آشنای آمریکایی ریاست این جشنواره را برعهده دارد.