هنر و تجربه: نمایشگاهی از عکس های عباس کیارستمی٬ عکاس و کارگردان ایرانی در گالری «جرمدرن» آنکارا برپا شد و وی در سخنانی درباره اهمیت عکس در ثبت وقایع صحبت کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، نمایشگاهی انفرادی‌ از ۴۳ قطعه عکس عباس کیارستمی٬ فیلمنامه نویس، کارگردان، تهیه کننده و تدوینگر معروف سینمای ایران از ۲۲ دی ماه در گالری «جرمدرن» آنکارا، پایتخت ترکیه برگزار شده است.

کیارستمی پیش از آغاز این نمایشگاه در گفتگو با خبرنگاران، گفت: هر عکس در واقع یک فیلم بی‌کلام است. یک قطعه عکس می‌تواند باعث یک فیلم شود. کیارستمی افزود: برای مشخص شدن ارزش‌ها و ماندگاری یک فیلم واقعی باید حداقل ۳۰ سال از ساخت آن سپری شود. به گفته کیارستمی، هنر عکاسی برعکس سینما وابسته به سرمایه نبوده و پیشرفت مستقلی دارد.

کارگردان ایرانی افزود: عکس‌هایی که با تلفن هوشمند گرفته می‌شود نباید در زمینه هنر عکاسی مورد بررسی قرار گیرد. عکاس خوب باید نگرش فلسفی داشته باشد. حرفه عکاسی خبری از شغل‌های جدی است. کیارستمی عکس را باعث جاویدان شدن یک حادثه دانست و گفت: به عنوان مثال عکس آیلان ، ماندگارترین عکس سال گذشته شد. تنها یک قطعه عکس می‌تواند از صدها گفتمان و هزاران تفسیر آن مهم‌تر باشد. آن عکس به ما وضعیت مهاجران را نشان داد.

نمایشگاه عباس کیارستمی تا دهم ماه آوریل در گالری «جرمدرن آنکارا» ادامه دارد.

برچسب‌ها: