هنر و تجربه: مراسم نقد و بررسی فیلم «سایه روشن» به کارگردانی فرزاد موتمن روز یکشنبه ۲۷ دی‌ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

در ادامه سلسله نشست‌های نقد و بررسی فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنر و تجربه، در خانه هنرمندان از ساعت ۱۶ فیلم «سایه روشن» برای علاقمندان به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۷٫۳۰ جلسه نقد و بررسی با حضور فرزاد موتمن کارگردان فیلم و مازیار فکری ارشاد به عنوان منتقد برگزار می‌شود.

«سایه روشن» داستان مرد میانسالی به نام رامین است که دچار فراموشی شده و پرستاری به او کمک می‌کند که حافظه‌اش را به دست آورد. محمدرضا فروتن، شقایق فراهانی، الهه استیری و سونیا اسپهرم در این فیلم بازی می‌کنند. فیلم یک تریلر روان‌شناسانه است که با روایتی تجربه‌گرا همراه با بازی در زمان همراه است.

موتمن درباره «سایه روشن» گفته است: «فیلم سایه روشن را با عشق و علاقه ساختم و خیلی دوستش دارم. این فیلم شاید سخت ترین تجربه سینمایی من به حساب بیاید و باید بگویم دیگر به سراغش نمی‌روم. برای ساختن آن عذاب توأم با لذت را پشت سر گذاشتم و راستش را بخواهید با وجود همه خاطره‌های خوب، دیگر به آن خانه قدم نمی‌گذارم. «سایه روشن» یک فیلم ژانری و کلاسیک است که هرگز در سینمای ایران کار نشده. یک تریلر روان شناسانه که پرداخت آن بسیار سخت بود.»

برچسب‌ها: