هنر و تجربه: کریم لک‌زاده کارگردان فیلم «قیچی» بیان کرد این اثر در سه فصل زمستان، بهار و تابستان فیلم‌برداری شده‌است.

کریم لک‌زاده کارگردان که با فیلم «قیچی» در بخش «هنروتجربه» سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، گفت:« سه سال پیش یک طرح فیلم‌نامه آماده کردم و با توجه به اینکه لوکیشن در این طرح از اهمیت بسیاری برخوردار بود به منطقه مرزی در جنوب کشور رفتم و با توجه به لوکیشن مورد نظر نگارش فیلم‌نامه را به پایان رساندم.»
او در ادامه افزود:« بعد از پایان نگارش فیلم‌نامه، نزدیک به دو سال به دنبال تهیه‌کننده برای ساخت این فیلم بودم و در نهایت با احسان فولادی‌فر برای ساخت «قیچی» به توافق رسیدم.»
کارگردان فیلم کوتاه «قمارباز» درباره روند ساخت فیلم توضیح داد:« این فیلم در سه بخش و در سه فاصله زمانی ساخته شده‌است. بخش اول «قیچی» زمستان سال ۹۳ در جنوب کشور فیلم‌برداری شد، در واقع اگر در این فصل بخش مورد نظر در جنوب فیلم‌برداری نمی‌شد، به دلیل رطوبت و گرمای هوا نمی‌توانستیم در آن منطقه کار کنیم. در خرداد ماه سال جاری بخش قطار فیلم‌برداری شد و در تیر ماه بخش تهران را فیلم‌برداری کردیم. هر کدام از بخش‌های این فیلم بازیگران خاص خود را داشت و همین مساله سبب شد تا مشکلی در زمان فیلم‌برداری بخش‌های مختلف و حضور بازیگران نداشته‌باشیم.»
این کارگردان جوان با اشاره به حضور «قیچی» در بخش «هنروتجربه» جشنواره فجر، بیان کرد:« یکی از دلایل حضور «قیچی» در گروه سینمایی «هنروتجربه» این است که پروانه ساخت این فیلم ویدیویی صادر شده است، به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا این اثر سینمایی در بخش «هنر و تجربه» نمایش داده شود. البته این فیلم می‌تواند برای «هنروتجربه» مناسب‌تر باشد، چرا که در این بخش فیلم‌هایی نمایش داده می‌شود که نگاه و تجربه‌های جدید در سینمای ایران دارند.» لک زاده در پایان گفت:« صداگذاری و اصلاح رنگ این اثر سینمایی در حال انجام است.»

«قیچی» قصه شخصیتی را روایت می کند که از تهران گریخته و برای خروج از کشور به جنوب می‌رود. در این فیلم عباس غزالی و تعدادی از بازیگران بومی جنوب کشور حضور دارند.

برچسب‌ها: