هنر و تجربه: شیراز چهارشنبه این هفته میزبان جلسه نقد و بررسی فیلم «سیصد و شونزده» است. «سیصد و شونزده» ششمین فیلمی است که در شیراز مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد. پیش از این فیلم‌های «خواب تلخ»، «ماهی و گربه»، «پرویز»، «احتمال باران اسیدی» و «آتلان» فیلم‌هایی بودند که هفته‌های گذشته در شیراز پخش شدند.

در چارچوب جلسات نقد فیلم‌ فیلم‌های هنر و تجربه در شیراز، چهارشنبه این هفته ۳۰ دی‌ماه فیلم «سیصد و شونزده» ابتدا از ساعت ۱۶ برای حاضرین به نمایش درمی‌آید و سپس از ساعت ۱۸ جلسه نقد و بررسی با حضور پیمان حقانی کارگردان فیلم و امیر عفاف به عنوان مجری و کارشناس برگزار می‌شود.

«سیصد و شونزده» از ۱۶ خرداد در سینماهای گروه هنر و تجربه روی پرده رفته است. این فیلم با ایده ماجراجویانه روایت داستان از طریق پاها و کفش‌ها ساخته شده و داستان زندگی زنی را از پیش از تولد تا پایان عمرش به تصویر می‌کشد. در این بین اتفاقاتی چون جنگ و انقلاب هم از دریچه کودکی و نوجوانی این زن روایت می‌شود.

«سیصد و شونزده» دومین فیلم بلند پیمان حقانی بعد از «مردی که گیلاس‌هایش را خورد» است که فیلم‌نامه آن را به همراه حمیدرضا کشانی نوشته است. هایده صفی‌یاری تدوین فیلم را برعهده داشت و داوود ملک‌حسینی فیلم‌برداری این فیلم را انجام داده است.

 

برچسب‌ها: