هنر و تجربه: «مکس دیوانه: جاده خشم» ساخته «جورج میلر» موفق به کسب جایزه بهترین فیلم و کارگردانی از جوایز سالانه حلقه منتقدین فیلم لندن شد.

«مکس دیوانه: جاده خشم» در جوایز اسکار ۲۰۱۶ نیز در ۹ بخش نامزد کسب جایزه شده است و پس از «بازگشته» با ۱۲ نامزدی، بیشترین تعداد نامزدی را در مهمترین جایزه سینمایی سال کسب کرده است. حلقه منتقدین فیلم لندن در دو بخش جوایز خود را اهدا می‌کند. «مکس دیوانه: جاده خشم» در بخش اصلی برنده شد و حلقه منتقدین فیلم لندن در بخش بهترین فیلم‌های بریتانیایی هم «۴۵ سال»  ساخته اندرو های برنده بهترین فیلم اعلام کردند.

«مریخی»، «بازگشته»، «اتاق»، «درون بیرون» و «کانون توجه» از رقبای این فیلم بودند. در بخش کارگردان سال نیز جرج میلر موفق شد تا تاد هینس سازنده «کارول»، اندرو های کارگردان «۴۵ سال»، ریدلی اسکات کارگردان «مریخی» و آلخاندرو گونزالس ایناریتو کارگردان «بازگشته» را پشت سر بگذارد.

بهترین بازیگری مرد و زن نیز به تام کورتنی و شارلوت رامپلینگ هردو برای فیلم «۴۵ سال» رسید و جوایز نقش مکمل نیز نصیب «کیت وینسلت» (استیو جابز) و «مارک رایلنس» (پل جاسوس‌ها) شد. بهترین فیلم‌نامه‌نویس هم تام مک‌کارتی و جاش سینگر برای «کانون توجه» انتخاب شدند و جایزه بهترین فیلم خارجی‌زبان به مستند «نگاه سکوت» از جاشوا اوپنهایمر داده شد و  بهترین مستند «ایمی» ساخته آصیف کاپادیا بود.

یکی از دو شاخه جوایز حلقه منتقدین فیلم لندن به فیلم‌های بریتانیایی اختصاص دارد. در این بخش «۴۵ سال» به عنوان بهترین فیلم انتخاب شد و «تام هاردی» برای بازی درخشان در دو فیلم «بازگشته» و «مکس دیوانه» بهترین بازیگر مرد بریتانیایی (شامل انگلستان و اسکاتلند و ایرلند جنوبی) و «سیرشا رونان» نیز برای نقش آفرینی در دو فیلم «بروکلین» و «رودخانه گمشده» بهترین بازیگر زن بریتانیایی نام گرفت.