هنر و تجربه: زندگی استنلی لورل و اولیور هاردی زوج سینمایی محبوب دوران عصر طلایی به کارگردانی جان بیرد روی پرده نقره‌ای جان می‌گیرد.

بر اساس خبری که به رسانه‌های دنیا اعلام شده، استیو کوگان و جان سی رایلی به عنوان بازیگران اصلی فیلم زندگی‌نامه کمدین‌های معروف با نام «استن و اولی» انتخاب شده‌اند.

«استیو کوگان» و «جان سی. رایلی»، بازیگران اصلی این فیلم زندگی‌نامه خواهند بود که جف پوپ نگارش فیلمنامه آن برعهده دارد. داستان فیلم به دوره پایانی فعالیت حرفه‌ای این دو کمدین می‌پردازد،  به ماجرای برگزاری تور سال ۱۹۵۳٫این تور پس از کاهش محبوبیت دو کمدین شروع ناامیدکننده‌ای داشت، به تدریج به یک موفقیت بدل شد و موجب بازیابی محبوبیت آن‌ها در بین طرفداران‌شان شد.

استن لورل و اولیور هاردی در سال ۱۹۱۹ در کمپانی فاکس قرن بیستم و در فیلم «سگ خوشبخت» همکاری خود را آغاز کردند و سپس به استودیوی فیلم‌سازی هال روچ پیوستند. پس از سگ خوشبحت، همکاری این دو حدود سی سال ادامه یافت. فیلم «جعبه موسیقی» آنها در سال ۱۹۳۲ موفق به دریافت اسکار بهترین فیلم کوتاه شد. اولیور به دلیل سکته قلبی در سال ۱۹۵۶ فلج شد و آگوست ۱۹۵۷ درگذشت. پس از مرگ هاردی، لورل نیز به صورت رسمی از حرفه بازیگری کناره گیری کرد.

 

برچسب‌ها: