هنر و تجربه: جشنواره فیلمی آنلاین به نام «فیلم‌های فرانسوی من» که با بهره‌گیری از پلتفرم‌های جدید ارائه و پخش فیلم برگزار می‌شود، به ریاست نیکلاس ویندینگ رفن در پاریس افتتاح شد.

ویندینگ رفن خالق «رانندگی» در مورد این فستیوال می‌گوید: «آدمی هستم که به نظرم اینترنت بزرگ‌ترین اختراع بشر است. من ماهیت این جشنواره را خیلی دوست دارم چون فرصت را برای درک فیلم به عنوان یک زبان آینده‌نگر و متعلق به فرداها، فراهم می‌کند. سینما تنها متعلق به گذشته نیست بلکه بیشتر در رابطه با آینده است».

این جشنواره هر ساله در طول یک دوره یکماهه ده فیلم بلند و ده فیلم کوتاه را که سازندگان‌شان از سراسر دنیا آن‌ها را به روی پلتفرم پخش VOD، iTunes، Google Play، Mubi، Amazon و … بارگزاری کرده‌ و به جشنواره فرستانده‌اند، در بخش مسابقه خود به نمایش درمی‌آورد. این ایده به منظور تمرکز بیشتر بر روی سینمای فرانسه به عنوان کشوری صاحب سینما و به پشتیبانی کمپانی پخش معتبر یونی‌فرانس (Unifrance) برگزار می‌گردد. بر اساس آمار اعلام شده، در سال گذشته این جشنواره آنلاین، حدود ۶۰۰ هزار مخاطب داشته است و آثارشان در امریکای لاتین، لهستان، روسیه، آفریقا و رومانی به صورت رایگان قابل دسترسی هستند.

از رؤسای قبلی جشنواره فیلم‌های فرانسوی من، می‌توان ژان پیر ژونه و میشل هازاناویسیوس را نام برد. ششمین دوره جشنواره آنلاین فیلم‌های فرانسوی من، از ۱۸ ژانویه تا ۱۸ فوریه برگزار می‌شود.

فیلم‌های فرانسوی من