هنر و تجربه: کمتر از یک‌ماه دیگر به شروع شصت و ششمین دوره جشنواره فیلم برلین باقی مانده که آثار شرکت‌کننده بخش‌های جنبی آن نیز به ترتیب اعلام می‌شوند. بخش جنبی فروم برلین، با اعلام نام ۴۴ اثر، و با تمرکز بر سینمای دنیای عرب نیز جدیدترین مورد است.

بخش فروم که به بررسی آثار مستقل درخور توجه سراسر جهان می‌پردازد، امسال در چهل و ششمین دوره برگزاری خود، از کشورهای جهان عرب هم‌چون مصر، لبنان، عربستان سعودی، سوریه و … فیلم‌هایی دارد که کارگردانان آن‌ها در آثارشان به بررسی گذشته و آینده کشورهای خود پرداخته‌اند. بخش فروم جشنواره برلین که به بخش متأثر از سیاست شهرت دارد، در این دوره موضوعاتی چون جنگ داخلی، مهاجرت تحمیلی، تأثیرات عدم اشتغال و غیره را در انتخاب فیلم‌ها مد نظر قرار داده‌است.
از آثار مطرح غیر عربی این بخش می‌توان به آخرین فیلم گیوم نیکلوی فرانسوی با نام «مسافر» با بازی ژرار دوپاردیو، «پسر یوسف» یوگن گرین با بازی متیو آمالریک از فرانسه، «کیت نقش کریستین را بازی می‌کند» به کارگردانی رابرت گرین، «شگفت‌انگیز» اوفر اگوزی، «اقامت کوتاه» (تنها فیلم این بخش که به صورت ۳۵ میلی‌متری به نمایش درمی‌آید) ساخته تد فندت (هر سه فیلم آخر از آمریکا)، «چقدر این چکش سنگین است» کازیک رادوانافسکی از کانادا، «یک تکه زمین» فولکر کوپ از آلمان اشاره کرد.

شصت و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین از  ۱۱ تا ۲۱ فوریه ۲۰۱۶ (۲۲ بهمن تا ۲ اسفند) به ریاست مریل استریپ بر هیأت داوری برگزار می‌شود. فیلم «اژدها وارد می‌شود» ساخته مانی حقیقی نیز نماینده ایران در بخش مسابقه اصلی برلین است.