هنر و تجربه: هادی محقق که امسال با فیلم «ممیرو» در بخش هنر و تجربه سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد. فیلم او مهر امسال جایزه اصلی بخش «جریان نو» بیستمین جشنواره بین‌المللی فیلم پوسان در کره جنوبی را دریافت کرد.

محقق درباره کارگردانی فیلم «ممیرو» به هنرآنلاین گفت:« ایده فیلم من از یک خاطره شکل گرفت. من در خانه‌ام مهمانی داشتم که خاطره‌ای برای من تعریف کرد و روی من تأثیر زیادی گذاشت. انگار این خاطره یقه‌ام را گرفت. عباس کیارستمی فیلم‌ساز باهوشی است که می‌گوید، اگر یک فیلم بعد از ۳۰ سال باز هم تأثیر خود را بر مخاطب گذاشت آن فیلم، فیلم خوبی است. »

این کارگردان فیلم‌های کوتاه گفت:« فیلم‌برداری این فیلم ۴۰ روز به طول انجامید. فیلم من استوار به تصویر است. به همین دلیل  این ترس را داشتم که آنچه می‌خواهم، در این فیلم رخ ندهد. از طرفی فیلم‌ساز با ترس‌ها و اضطراب‌ها زندگی می‌کند که این لذت‌بخش است. »

محقق بیان کرد: «ممیرو» دومین فیلمم است و قصد دارم به فیلم سوم در شرایط حاضر فکر نکنم. احساس می‌کنم که گم شده‌ام و باید دوباره خودم را پیداکنم. در سینما قدم به قدم جلو می‌روم و شاید به همین دلیل است که انتخاب برایم سخت‌تر شده است. فکر می‌کنم در شرایط گذار به سر می‌بریم و باید این دوره هم بگذرد. فیلم‌هایم تنه به شرایط سیاسی و اقتصادی نمی‌زند. اما اتفاقاتی که در سینما می‌بینم، گاهی ناراحتم می‌کند. حال من با بودن گروهی همانند هنر و تجربه خوب است. »

«ممیرو» با سبکی متفاوت و نگاهی تازه داستان تنهایی ایاز، پیرمرد واخورده از زندگی پر مشقت خود را روایت می‌کند که بعد از اتفاقی مهیب در زندگی، با نوه خود روزگار می‌گذراند و خود را مسبب همه اتفاقات می‌داند.