هنر و تجربه: چهاردهمین جشنواره فیلم پونای هند جوایز بهترین فیلم و بهترین بازیگری را به فیلم «ممیرو» به کارگردانی هادی محقق اعطا کرد.

فیلم ممیرو  در دو بخش جشنواره پونا موفق به دریافت جایزه شد، یدالله شادمانی جایزه بهترین بازیگری را دریافت کرد و هم‌چنین جایزه بهترین فیلم نیز به «ممیرو» تعلق گرفت. رضا محقق تهیه کننده «ممیرو»  در مورد موفقیت این فیلم در جشنواره پونا گفت: «فیلم با استقبال خوبی از سوی مخاطبان و منتقدان مواجه شد و مدیر پونا هم ممیرو را ستایش کرد. امیدوارم در ادامه راه هم اتفاقات خوبی برای فیلم ما بیافتد.» به گفته محقق درخشش بازی یدالله شادمانی در نقش ایاز، باعث شد هیات داوران و دبیرخانه چهاردهمین جشنواره پونا برای اولین دوره بخش جدیدی به جوایز این جشنواره اضافه کنند. این فیلم جوایز نقدی  از دیگر فیلم‌های ایرانی شرکت کننده در جشنواره پونا می توان به دو فیلم «بهمن» ساخته مرتضی فرشباف و «احتمال باران اسیدی» به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها اشاره کرد که هردو این فیلم ها هم اکنون در گروه هنروتجربه در حال اکران هستند.

ممیرو

چهاردهمین جشنواره فیلم پونا از ۱۴ تا ۲۱ ژانویه ۲۰۱۶در شهر پونا هند برگزار شد. «ممیرو» دومین همکاری مشترک برادران محقق داستان تنهایی‌ ایاز، پیرمرد واخورده از زندگی پر مشقت خود را روایت می‌کند که بعد از اتفاقی مهیب در زندگی، با نوه خود روزگار می‌گذراند و خود را مسبب همه اتفاقات می‌داند.

«ممیرو» پس از موفقیت در جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان کره جنوبی و جشنواره پونا هند و دریافت جوایز بهترین فیلم از این جشنواره‌ها، در  سی‌و چهارمین جشنواره فیلم فجر در بخش هنر و تجربه شرکت دارد.