هنر و تجربه: انجمن تهیه‌کنندگان سینما و تلویزیون آمریکا سه فیلم را به عنوان بهترین‌های سال در سه شاخه انیمیشن، مستند و بلند سینمایی انتخاب کرد.

فیلم سینمایی «کمبود بزرگ» به کارگردانی آدام مک‌کی توانست با کنار زدن رقبایی همچون «پل جاسوس‌ها»، «بروکلین»، «اکس ماشینا»، «مکس دیوانه: جاده خشم»، «مریخی»، «بازگشته از گور»، «سیکاریو»، «در مرکز توجه» و «از کف خیابان‌های کمپتون» منتخب سینمایی انجمن تهیه‌کنندگان شود.

«درون بیرون» ساخته مشترک پیت داکتر و رونی دل کارمن هم عنوان بهترین انیمیشن سال را از آن خود کرد. دیگر نامزدهای این بخش «آنومالیسا»، «دایناسور خوب»، «مینیون‌ها» و «فیلم بادام زمینی‌ها» بودند. مستند «امی» که رکورد فروش مستندهای به اکران درآمده در بریتانیا را به نام خود ثبت کرده با وجود رقبای قدرتمندی نظیر «فصل شکار»، «نگاه سکوت» و «مرو» جایزه بهترین مستند سینمایی را تصاحب کرد. امی به کارگردانی آسیف کاپادیا، زندگی و مرگ تراژیک امی واینهاوس خواننده انگلیسی را مورد بررسی قرار می‌دهد.

جایزه انجمن تهیه‌کنندگان سینمای آمریکا به دلیل نفوذ و قدرت تهیه‌کنندگان از اهمیت ویژه‌ای در تعیین برندگان اسکار دارد به طوری‌که طی هشت سال گذشته برنده این جایزه سینمایی در نهایت جایزه اسکار بهترین فیلم را نیز از آن خود کرده‌است.