هنر و  تجربه: فیلم سینمایی «احتمال باران اسیدی» نخستین ساخته «بهتاش صناعی‌ها» در ادامه حضورهای بین‌المللی‌اش در  سی و نهمین دوره جشنواره فیلم گوتنبرگ سوئد به روی پرده می‌رود.

جشنواره فیلم گوتنبرگ سوئد از معتبرترین و قدیمی‌‌ترین جشنواره‌های اروپا و مهم‌ترین رویداد سینمایی در حوزه کشورهای اسکاندیناوی است که از ۲۹ ژانویه تا ۸ فوریه( ۸ تا۱۹بهمن) در شهر گوتنبرگ سوئد برگزار می‌شود. فیلم «احتمال باران اسیدی» در بخش صداهای جدید این جشنواره که مختص فیلم‌سازان اول برگزیده از سرتاسر جهان است، به نمایش درمی‌آید.

هو شیائو شین کارگردان فیلم موفق «آدمکش» ریاست هیات داوران بخش اصلی را به عهده دارد و چارلی کافمن، میلوش فورمن، مایکل وینتر باتم، لیو اولمن، اولریچ سیدل، رالف فاینس، الکساندر پین، تری گیلیام، استلان اسکارسگارد، کلر دنی و دنیس تانوویچ از میهمانان معتبر این دوره جشنواره هستند.  فیلم «احتمال باران اسیدی» در چهار سانس و در روزهای ۳۰ و ۳۱ ژانویه و اول و سوم فوریه در سینماهای شهر گوتنبرگ به روی پرده می‏‌رود. بهتاش صناعی‌ها و مریم مقدم برای شرکت در این رویداد سینمایی راهی گوتنبرگ سوئد می‌شوند.

«احتمال باران اسیدی» در دو بخش «نگاه نو» و«هنر و تجربه» سی و سومین جشنواره فیلم فجر حضور داشته و جایزه بهترین فیلم‌نامه را در بخش نگاه نو دریافت کردو نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش هنر و تجربه شد. این فیلم همچنین در جشن انجمن منتقدان سینمای ایران نیز نامزد بهترین فیلم، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد بوده و برنده جایزه بهترین استعداد درخشان (بهترین فیلم اول) از این جشن شد. «احتمال باران اسیدی» از ۱۸ آبان در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران و با استقبال بسیار خوب مخاطبین مواجه شده‏‌است.