هنروتجربه: «چهارشنبه» یکی از یازده فیلم حاضر در بخش هنروتجربه جشنواره فجر است. فیلمی که اولین بلند سینمایی کارگردان آن سروش محمدزاده محسوب می‌شود. او که تا قبل از این هفت فیلم مستند ساخته و ۲۲ فیلم مستند و پنج فیلم ویدئویی را تدوین کرده است از صدا و سیمای مرکز خراسان شروع کرده‌ و در «چهارشنبه» برای اولین بار وارد سینما شده‌است.
در خلاصه داستان «چهارشنبه» آمده‌است: «آن‌ها نمی‌دانستند اتفاقی می‌افتد که چهارشنبه را برای‌شان روزی متفاوت خواهد کرد…» فیلم حال و هوایی خیابانی دارد و یک ملودرام خانودگی است که در یک خانواده طبقه متوسط رو به پایین شهری و در تهران می‌گذرد. کل داستان ظرف سه روز اتفاق می‌افتد. اعضای خانواده درگیر مساله‌ای می‌شوند که باعث می‌شود رودرروی هم قرار بگیرند.آن‌ها نظراتی مخالف دارند و کم‌کم مشکل ایجاد می‌شود.
شهاب حسینی که مدتی است با فیلم‌سازان جوان همکاری می‌کند و در بسیاری از فیلم‌های کارگردانان تازه‌کار و فیلم اولی حضور پیدا کرده‌است، این‌جا در کنار رمان درویش، امیر حسین شام بیاتی، الهام حاج فتحعلی، گیتی قاسمی، نسیم ادبی، هستی مهدوی‌فر، نیما راد، پیام اینالویی،فرخنده فرمانی‌زاده،فرهاد محمدی، فرشاد محمدی، رسول ادهمی قرار گرفته‌است. فیلم با عواملی پرسابقه ساخته شده‌است. مرتضی غفوری پشت دوربین قرار گرفته و پیمان ناجی و سروش محمدزاده براساس طرحی از فرامرز وجدان دوست فیلم‌نامه آن را نوشته‌اند. سروش محمدزاده تدوین فیلم را هم انجام داده است.
فیلم‌برداری «چهارشنبه» از آذرماه ۹۳ کلید خورد و تا پایان سال تدوین آن به طول کشید. شش ماه اول سال ۹۴ هم صرف کارهای پس از تولید مثل صداگذاری و موسیقی و اصلاح رنگ شده‌است. فیلم با پروانه ساخت ویدئویی ساخته شده و توسط شورای سیاست‌گذاری هنر و تجربه برای این بخش از جشنواره انتخاب شد. «چهارشنبه» بنا به گفته کارگردان فیلمی قصه‌گو، کلاسیک و با روایتی ساده و روان است.

چهارشنبه 1

چهارشنبه/کارگردان و تدوین: سروش محمدزاده- نویسنده فیلم‌نامه: پیمان ناجی بر اساس طرحی از: فرامرز وجدان دوست- مدیرفیلم‌برداری: مرتضی غفوری- مشاور پروژه: علیرضا شمس شریفی- مشاور تهیه کننده: آیدامصباحی- مدیر تولید: محمدرضا منصوری- طراح صحنه و لباس:محسن غلامی- صدابردار: بابک اردلان- طراح چهره‌پردازی: ایمان امیدواری- جانشین تولید: مهدی چراغی- برنامه‌ریز و دستیاراول کارگردان: عادل معصومیان- دستیار دوم کارگردان: سعید سیری- منشی صحنه: فرشته حجازی- – دستیاراول فیلم‌بردار: اسماعیل واشقانی- دستیاردوم فیلم‌بردار: محسن بجنوردی- دستیارفیلم‌بردار: سیاوش مزروعی- همکار تدوین: اسماعیل ترکزاد- امیر عاشق حسینی، بردیا اردلان- دستیاراول صحنه: پیمان محمدی صدق- مدیر صحنه: عبدالرضا منتظری- دستیار صحنه: قاسم زارع، حمید ابوالحسن- عکس: رز ارغوان آذر، بابک برزویه- ساخت فیلم پشت صحنه: مانی قدرت نما- فیلم‌بردار پشت صحنه: میثم عبدالهیان- مدیر تدارکات: رضا بداغی- دستیارتدارکات: مرتضی اسکندری، سعید سجودی- بازیگران: شهاب حسینی،آرمان درویش، امیر حسین شام بیاتی، الهام حاج فتحعلی، گیتی قاسمی، نسیم ادبی، هستی مهدوی‌فر، نیما راد، پیام اینالویی،فرخنده فرمانی‌زاده،فرهاد محمدی، فرشاد محمدی، رسول ادهمی- تهیه‌کننده: یوسف وجدان دوست