هنر و تجربه: فروش دو فیلم کمدی «سواری دواطلبانه ۲» و «پدربزرگ ناقلا» در هفته گذشته،  محبوبیت ژانر کمدی در بین فیلم‌های مستقل را تایید کرد.

فیلم سینمایی «سواری داوطلبانه ۲» یازدهمین فیلم سینمایی تیم استوری در مقام کارگردان، در دومین هفته اکران خود در سه هزار و ۱۹۲ سالن، ۱۲ میلیون و ۹۶۹ هزار دلار فروخت و به متوسط فروش چهار هزار و ۶۰ دلار در هر سالن رسید. قصه این فیلم که آیس کیوب و کوین هارت در آن نقش آفرینی می‌کنند، در مورد همراهی دو دوست با یکدیگر برای دستگیری سرکرده باند مواد مخدر ایالت آتلانتای آمریکاست.

جایگاه دوم جدول در اختیار «پدربزرگ ناقلا» جدیدترین فیمی که رابرت دنیرو در آن ایفای نقش کرده به کارگردانی دن میزر است. این اثر در اولین هفته اکرانش در دو هزار و ۹۱۲ سالن، ۱۱ میلیون و ۵۲۵ هزار دلار فروخت. در این فیلم رابرت دنیروی ۷۲ ساله در کنار زک افرون ۲۸ ساله نقش یک پدربزرگ و نوه را بازی می‌کنند که با وجود اختلافات نسلی‌شان، تعطیلات بهار را کنار هم می‌گذارند. نکته مشترک دو فیلم اول صدر جدول این هفته فروش فیلم‌های خارجی این است که هر دو از یک زوج کمدی روی پرده سینما بهره گرفته‌اند.

رتبه سوم جدول هم در اختیار فیلم «پسر» ساخته ویلیام برنت بل است. «پسر» اولین هفته اکران خود را در دو هزار و ۶۷۱ سالن، ۱۱ میلیون و ۲۶۰ هزار دلار فروخت و به متوسط فروش چهار هزار و ۲۱۶ دلار در هر سالن رسید. این فیلم ترسناک، داستان خانواده‌ای را روایت می‌کند که فرزند جدیدشان تبدیل به یک عروسک پلاستیکی جاندار می‌شود. لورن کوهان، روپرت اوانز و جیمز راسل بازیگران پسر هستند.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی به ترتیب به فیلم‌‌های «کمبود بزرک» با سه میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، «خواهران» با یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار، «جنگل» با یک میلیون و ۷۵۸ هزار دلار، «بروکلین» با یک میلیون و ۶۷۵ هزار دلار، «هشت نفرت انگیز» با یک میلیون و ۴۴۰ هزار دلار ، «اتاق» با یک میلیون و ۴۲۴ هزار دلار و «در مرکز توجه» با یک میلیون و ۳۳۷ هزار دلار فروش اختصاص دارد.