هنر و تجربه: فیلم مستند بلند «من می‌خوام شاه بشم» به کارگردانی مهدی گنجی به جشنواره فیلم «بیگ‌اسکای» آمریکا راه یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «بیگ اسکای» در روزهای ۳۰ بهمن تا ۹ اسفند ۱۳۹۴ در ایالت مونتانا آمریکا برگزار می‌شود. این فیلم به همراه ۱۰۰ فیلم دیگر از بین ۱۴۰۰ فیلم ثبت ‌نام شده، در جشنواره «بیگ‌اسکای» به نمایش در می‌آید.
فیلم ۷۰ دقیقه‌ای «من می‌خوام شاه بشم» مستندی درباره‌ عباس برزگر یکی از اهالی روستایی نزدیک شیراز است که سال‌ها است با کمک خانواده‌اش از توریست‌های خارجی پذیرایی می‌کند و آنها را به دیدن عشایر می‌برد اما او یک رویای بزرگ در سر دارد. او می‌خواهد ایل خودش را تاسیس کند.

مهدی گنجی با این فیلم، سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی فیلم مستند سی و سومین دوره جشنواره فیلم فجر، جایزه ویژه هیات داوران پانزدهمین دوره جشنواره مستند «فلاهرتیانا» روسیه، جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم‌های ایرانی «سانفرانسیسکو»، جایزه ویژه تماشاگران جشنواره مستند «چاگرین» آمریکا و جایزه بهترین فیلم جشنواره ایرانیان «پراگ» جمهوری چک را به‌دست آورده است.
مستند «من می‌خوام شاه بشم» در جشنواره‌های مستند «ایدفا» هلند، «مونیخ» آلمان، «پلانت داک» ورشو لهستان، «شفیلد» انگلستان، «زوریخ» سوئیس، سیلور داکس و میلینیوم هم به نمایش درآمده و فینالیست جایزه مستند ۲۰۱۵ شبکه TRT ترکیه است.

نمایش مستند «من می‌خوام شاه بشم» تا ۱۱ بهمن در گروه هنر و تجربه ادامه دارد. این فیلم از مردادماه در هنر و تجربه روی پرده بوده است.