هنر و تجربه: وودی آلن که برای اولین بار ساخت سریالی تلویزیونی را برای کمپانی آمازون به عهده گرفته، عوامل جلوی دوربین خود را به مرور زمان انتخاب می‌کند.

در سریال جدید فیلم‌ساز نیویورکی، مایلی سایرس خواننده جوان آمریکایی و الین می نقش آفرینی خواهند کرد. آلن پیش از این در «دزدهای خرده‌پا» با می کار کرده بود، اما این اولین همکاری او با سایرس خواهد بود که بعد از اتمام «هانا مونتانا» در سال ۲۰۱۱، نقش تلویزیونی نداشته است.

داستان این سریال که هنوز عنوانی برایش انتخاب نشده در دهه ۱۹۶۰ اتفاق می‌افتد و در قالب شش اپیزود نیم ساعته پخش می‌شود که فیلم‌برداری آن از ماه مارس امسال آغاز می‌شود. آلن در ماه می سال ۲۰۱۵ پشیمانی خود از پذیرفتن این پروژه برای آمازون را اعلام کرده بود: «برایم خیلی سخت است. اعتماد به نفس‌اش را داشتم و فکر می‌کردم این را هم مثل فیلم‌هایم می‌سازم با این تفاوت که یک فیلم شش قسمتی می‌شود. اما قضیه جور دیگری پیش رفت.»

آخرین فیلم اکران شده آلن، که حدود ۴۰ سال است، سالی یک فیلم می‌سازد، «آدم غیر منطقی» با بازی خوآکین فونیکس و اما استون  است که از ۱۷ جولای ۲۰۱۵ (۲۶ تیر)، در آمریکا به نمایش درآمد.