هنر و تجربه: فیلم «چهارشنبه» اولین ساخته سروش محمدزاده در بخش هنروتجربه سی‌وچهارمین جشنواره فیلم فجر به نمایش در می‌آید. محمدزاده در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر نکاتی را درباره فیلم خود مطرح کرده‌است.او در مورد جمع بازیگران این فیلم که ترکیبی از بازیگران حرفه‌ای با چهره‌های تازه‌ است، توضیح داد:«بازیگرانی که در این فیلم بازی کرده‌اند از جمله هنرمندان خوب سینمای ایران به شمار می روند که از حضور آن‌ها در این فیلم بسیار خوشحال هستم. می‌توان گفت شانس قرار گرفتن این بازیگران کنار یکدیگر، پیش از اینکه حاصل انتخاب ما باشد، حاصل خوش شانسی ما در فیلم «چهارشنبه» بود. زمانی که فیلمبرداری این کار را آغاز کردیم، به دلیل تعدد پروژه‌های بازیگران مورد نظر، به سختی می‌توانستیم حضور بازیگران را در این فیلم داشته‌باشیم. به‌خصوص شهاب حسینی که تازه به ایران بازگشته بود و زمان بسیار کمی تا شروع فیلم‌برداری سریال «شهرزاد» داشت، اما این بازیگر با ما همکاری‌های لازم را انجام داد و در همان فرصت کم در فیلم «چهارشنبه» بازی کرد. بعد از توافق با شهاب حسینی، ترکیب بازیگران و انتخاب دیگر عوامل فیلم نیز به راحتی صورت گرفت. نسیم ادبی هم از جمله بازیگران شناخته شده در حوزه تئاتر است که یکی از بهترین بازی‌های خود را در این فیلم انجام داده است. آرمان درویش نیز برای اولین بار جلوی دوربین رفته است که این بازیگر توسط شهاب حسینی به ما معرفی شد. با توجه به اینکه سینمای ایران نیازمند معرفی چهره‌های تازه است، تصمیم گرفتیم تا در کنار بازیگران شناخته شده سینمای ایران از چهره‌های جدیدی در این فیلم استفاده کنیم.»

محمدزاده در بخش دیگری از این گفت‌وگو درباره حضور فیلم در بخش هنروتجربه جشتنواره فیلم فجر گفت:« با توجه به اینکه این کار اولین پروژه بلند من به عنوان کارگردان و یوسف وجدان دوست به عنوان تهیه‌کننده است، پروانه ساخت و نمایش «چهارشنبه» به صورت ویدیویی صادر شده‌است. این فیلم را از ابتدا با هدف نمایش در گروه «هنروتجربه» جلوی دوربین بردیم، البته آن زمان نمی‌دانستیم که آثاری با پروانه نمایش ویدیویی می‌توانند در بخش «هنروتجربه» جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد و خوشحالم که با اضافه شدن این قاعده ما نیز فرصت حضور در این دوره از جشنواره فیلم فجر را داشتیم. »

او هم‌چنین تاکید کرد:«چهارشنبه فیلمی سر راست و با روایت کلاسیک و قصه‌گو است که در آن بازیگران چهره حضور دارند، به همین دلیل فکر می‌کردیم که ممکن است در بخش «هنر و تجربه» قرار نگیرد، اما خوشبختانه نگاه دوستان در بخش «هنروتجربه» این بود که با ایجاد تنوع در این بخش، تنها سراغ فیلم‌های هنری و تجربی به معنای خاص خود نروند و فیلم‌های قصه‌گو را نیز در این گروه راه دهند تا مخاطبان بیشتری به این بخش جذب شود.»